Zniewalające spojrzenie bez maskary i sztucznych rzęs – jak naturalnie wydłużyć i zagęścić rzęsy?

Zniewalające spojrzenie bez maskary i sztucznych rzęs – jak naturalnie wydłużyć i zagęścić rzęsy?

Jak sprawić, by rzęsy były tak mocne i wyraziste, że nawet maskara stanie się dla nas zbędnym kosmetykiem? Jest na to kilka sposobów. Efekt ma być naturalny, zdradzamy więc, jak uzyskać spektakularne rzęsy bez henny czy zabiegu wydłużania włosków u kosmetyczki.

Olejek rycynowy – na wzmocnienie rzęs

Tłoczone z nasion i orzechów oleje sprawdzają się w pielęgnacji całego ciała. Zanim jednak stosowanie ich objęło kosmetykę, tylko niektóre oleje były używane w celach upiększających. Na przykład olejek rycynowy, dziś zepchnięty nieco w głąb szafki. Po olej rycynowy warto sięgnąć, ponieważ widocznie przyciemnia włosy, wzmacnia je i zagęszcza. To najbardziej sprawdzona metoda na upiększenie rzęs i brwi. Olejek wystarczy rozprowadzić na nich raz dziennie palcem lub szczoteczką. Po 2-3 tygodniach codziennego stosowania, osiągniemy już zachwycające efekty. Olejek rycynowy ostrożnie powinny aplikować osoby z wrażliwymi oczami i noszące soczewki kontaktowe, gdyż ma on właściwości drażniące. Jeśli nie chcemy używać olejku rycynowego, podobne, lecz słabsze działanie stymulujące mają olejki łopianowy, z wiesiołka i ogórecznika.

Odżywki do rzęs

Oprócz domowych sposobów, na porost włosów stosuje się również odżywki. Najpopularniejsze to te nakładane na rzęsy i brwi grzebykiem. Tego typu preparaty nabłyszczają, nawilżają i rozczesują rzęsy. Lepiej jednak sięgnąć po odżywki aplikowane u nasady rzęs, stymulujące cebulki włosków do wzrostu. Do takich preparatów należy np. Eleverlash – wzmacniająca odżywka, która pozwala na uzyskanie wspomnianego efektu sztucznych rzęs. Jej zadaniem jest na tyle zagęścić, wydłużyć i pogrubić rzęsy, by stosowanie tuszu stało się zbyteczne. Eleverlash jest też bezpieczniejsza dla rzęs niż chociażby olejek rycynowy, który w stosowany w nadmiarze może powodować osłabienie i wypadanie włosków.

Gęstę rzęsy

Moc roślin – napar z czarnej herbaty

Pielęgnację specjalistycznymi odżywkami można wesprzeć za pomocą domowych wcierek i okładów. Do ich wykonania przyda się np. schłodzony napar z czarnej herbaty. Zanurzamy w nim płatki kosmetyczne i przykładamy na kilka minut na powieki. Taki okład znany jest z właściwości kojących, skutecznie likwiduje również opuchliznę i cienie pod oczami. Esencja herbaciana ma także właściwości barwiące. Jeśli potrzeba nam zaś dodatkowego stymulanta, wykorzystajmy sok z łopianu lub olej czy napar z kozieradki. Obie rośliny zapobiegają wypadaniu włosów i pobudzają do wzrostu ich cebulki. Preparaty na ich bazie mają jednak bardzo intensywne działanie, poleca się więc zmieszać je z żelem aloesowym lub wazeliną, opcjonalnie dodać witaminę E lub oliwę z oliwek. Taką domową odżywkę można rozprowadzić na rzęsach klasycznym sposobem za pomocą szczoteczki lub wetrzeć u podstawy włosków.

 

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE