Gdzie i jak przechowywać kolorowe kosmetyki?

Gdzie i jak przechowywać kolorowe kosmetyki?

Kosmetyki to produkty fotoczułe, nielubiące wilgoci i wysokich temperatur. Wymagają od nas, aby przechowywać je w odpowiedni sposób i we właściwych miejscach. Tylko to sprawi, że przez cały okres ważności zachowają swoje właściwości. W innym przypadku może się okazać, że zamiast nas upiększać, będą podkreślać niedoskonałości, a co więcej – szkodzić zdrowiu. Zobacz, jak poprawnie przechowywać najpopularniejsze kosmetyki do makijażu.

Jak przechowywać tusz do rzęs?

Maskara to kosmetyk, który nie powinien być przechowywany dłużej niż cztery miesiące. Wyjątkiem są tusze do rzęs z jednorazowymi spiralkami do nakładania kosmetyku – wtedy jego żywotność zwiększa się do 8 miesięcy. Jeśli jednak wcześniej zauważy się, że maskara zaschła lub zmieniła swój zapach, to warto odwiedzić https://tagomago.pl/collections/makijaz-oczy-maskary i zakupić nowy tusz do rzęs.

Maskarę najlepiej przechowywać z dala od łazienki. Można ją trzymać w sypialni razem z innymi preparatami do make-up lub w lodówce. Zimna temperatura dobrze zrobi przede wszystkim maskarom i eyelinerem wodoodpornym. Kolorowe kosmetyki zaleca się trzymać na bocznej ścianie lodówki.

Kolorowe kosmetyki

Jak przechowywać puder, cienie do powiek, róż?

Kosmetyki takie jak puder, cień do powiek czy róż powinno się używać przez maksymalnie rok od daty otwarcia (o ile data ważności nie mówi inaczej). Na to jednak, czy kosmetyki będą mogły pochwalić się pierwotnymi właściwościami przez 12 miesięcy, wpływa sposób ich przechowywania. Cienie do powiek, róże i pudry należy trzymać w ciemnym, raczej chłodnym miejscu np. w lodówce. W niej przechowywane mogą być też szminki i błyszczyki. Należy jednak nie kłaść ich blisko zamrażarki, najlepiej w szufladzie na warzywa lub na bocznej półce. Chłodna temperatura sprawi, że będą mieć mocniejszy kolor.

Jak przechowywać lakiery do paznokci?

Lakiery do paznokci lubią zimno. Przechowywać należy je w zacienionym i chłodnym pomieszczeniu, a jeśli ma się taką możliwość, w lodówce na najniższej półce. Należy pamiętać, że przed odłożeniem lakieru na miejsce, trzeba go dokładnie zamknąć. Niedomknięte lakiery będą szybciej wysychać i tracić swoje naturalne właściwości. Odpowiednie przechowywanie wydłuży trwałość kosmetyku nawet o kilka tygodni.

Jak przechowywać kosmetyki do makijażu

Jak przechowywać organiczne kosmetyki?

Coraz częściej do makijażu używamy kosmetyków organicznych, bez substancji chemicznych takich jak, chociażby sztuczne barwniki. Preparaty te podobnie jak inne kolorowe kosmetyki lubią chłód. Działa on na nie jak naturalny konserwant. Do lodówki można więc włożyć lekkie kremy, maski, fluidy, a nawet balsamy do ciała. Poza nią należy natomiast przechowywać wszystkie kosmetyki z silikonami, woskami i olejami. W niskiej temperaturze będą one tężeć i przestaną nadawać się do użycia.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE