Aloes dla urody. Jak wykorzystuje się aloes w kosmetyce?

Aloes dla urody. Jak wykorzystuje się aloes w kosmetyce?

Jakie ma właściwości? Znany nam doskonale aloes to niewątpliwie najbardziej praktyczny sukulent. Od dawien dawna wykorzystuje się go w lecznictwie i dietetyce, a tak w pielęgnacji skóry czy włosów. Aloesy mają kilka ważnych właściwości, dzięki którym mogą w radykalny sposób wesprzeć naszą urodę.

Dla skóry suchej, wrażliwej i podrażnionej

Soki i ekstrakty z aloesu mają niebywałe właściwości nawilżające. Dzięki zawartości witamin A, C i E doskonale ujędrniają skórę. Nawet sucha i wiotka cera po potraktowaniu jej aloesem nabiera elastyczności. Aloes stymuluje ponadto produkcję kolagenu i elastyny, dlatego pomaga utrzymać skórę w dobrej kondycji i opóźnić postępujące procesy starzeniowe.

Nie bez przyczyny aloes bywa najważniejszym składnikiem balsamów po opalaniu, ma bowiem zdolność łagodzenia stanów zapalnych i przynosi ulgę przy oparzeniach oraz wszelakich podrażnieniach. Także suche, spierzchnięte usta doznają ukojenia, gdy nałożymy na nie pomadkę z dodatkiem aloesowych ekstraktów.

Aloes znajdziemy również w preparatach przeznaczonych do walki z trądzikiem oraz eliminujących bakterie (np. do pielęgnacji skóry stóp i pod pachami).

Aloes w pielęgnacji niesfornych włosów

Warto wiedzieć, że aloes należy do grupy humektantów, czyli składników kosmetycznych odpowiadających za nawilżające właściwości szamponów, masek i odżywek. Jeśli stosujemy kosmetyki pielęgnacyjne do włosów z aloesem, możemy spodziewać się, że systematyczna kuracja nimi wzmocni włosy porowate i zamknie rozdwojone końcówki. Aloes szczególnie nadaje się pielęgnacji do włosów niesfornych, trudnych do rozczesania i kręconych. Pomaga ujarzmić włosy nieustannie puszące się i polepszyć kondycję włosów zniszczonych, suchych oraz farbowanych.

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE