Ciepłe rękawiczki zimą – dlaczego lepiej o nich nie zapominać?

Ciepłe rękawiczki zimą – dlaczego lepiej o nich nie zapominać?

Zimą sięgamy po akcesoria, które w pozostałej części roku leżą na dnie szafy. Na te kilka mroźnych miesięcy warto przyzwyczaić się nie tylko do noszenia czapki czy szala, ale też rękawiczek. Jest to najczęściej zapominany i ignorowany przez nas element zimowej garderoby!

Noś ciepłe rękawiczki – nie pozwól dłoniom marznąć

W niektórych sytuacjach rękawiczki bywają niewygodne, często też gubimy je lub zostawiamy. W rezultacie nie brakuje dni w ciągu zimy, kiedy wychodzimy z domu, pracy czy sklepu bez rękawiczek. Dla naszych dłoni to bardzo niedobrze. Jednocześnie dyskomfort odczuwa całe ciało.

Noszenie ciepłych rękawiczek zimą jest ważne dla skóry dłoni. Zziębnięta i zaczerwieniona szybciej wysycha, a w konsekwencji łatwiej ulega podrażnieniom i nie stanowi tak silnej bariery dla patogenów. Sucha skóra sprawia poza tym, że nasze ręce prezentują się mało estetycznie, są szorstkie, a po czasie zdecydowanie trudniej je nawilżyć i odżywić. W gorszej kondycji są też paznokcie.

Bardzo ciepła kurtka, wełniana czapka i gruby szal w mroźny dzień mogą ogrzać nas bardzo dobrze, ale tylko posiadanie do kompletu rękawiczek sprawi, że będzie nam naprawdę ciepło i komfortowo. Najbardziej marzniemy, gdy mamy odkrytą głowę i odsłonięte ręce. Trzymanie dłoni w kieszeni przecież nie zawsze jest możliwe, a zimne, skostniałe ręce sprawiają duży dyskomfort. Po dłuższym czasie zaczynają boleć, w skrajnych przypadkach może dojść do odmrożenia tkanek. Poza tym ciągłe wystawianie dłoni na mróz i wiatr zwiększa ryzyko rozwoju reumatyzmu. Noszenie rękawiczek jest szczególnie ważne u dzieci, które o wiele łatwiej niż dorośli ulegają odmrożeniom.

Rękawiczki na wiele okoliczności

W sklepach odzieżowych i z galanterią skórzaną znajdziemy szeroki wybór rękawiczek. Niektórzy nawet je kolekcjonują! I z pewnością w szufladzie warto mieć więcej niż jedną parę. Na najzimniejsze dni przydadzą się grube, wełniane rękawiczki w zimowe wzory. Na lżejsze chłody z kolei możemy założyć bardziej eleganckie rękawiczki, pasujące do płaszcza czy kozaków.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE