Jak wybrać odpowiednie kosmetyki?

Jak wybrać odpowiednie kosmetyki?

Przy wyborze odpowiednich kosmetyków, bezwzględnie należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Dowiedz się na co. 

Zwróćmy uwagę na skład kosmetyków

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na skład kosmetyków. Składniki, których kosmetyk zawiera najwięcej, znajdują się na początku listy. Im krótsza lista składowa, tym lepiej. Zwróćmy też uwagę na substancje szkodliwe występujące w produktach. Unikajmy kosmetyków zawierających sztuczne barwniki, parabeny, aromaty.

Należy sprawdzać, czy produkt był testowany dermatologicznie. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się naturalne kosmetyki. Zawierają one tylko naturalne składniki, są więc całkowicie bezpieczne dla każdego rodzaju skóry.

Poszukajmy opinii o produkcie

Warto poszukać opinii na temat interesującego nas produktu. W tym celu najlepiej zajrzeć na blogi kosmetyczne, fora internetowe i portale, na których użytkownicy zamieszczają swoje komentarze. Trzeba jednak pamiętać, że nie zawsze to, co służy innym, będzie idealne również dla nas. Można poradzić się sprzedawcy w drogerii, ale zachowajmy przy tym rozsądek. Nie każdy sprzedawca doradzi nam szczerze, zdarzają się tacy, którym zależy wyłącznie na wyprzedaniu najdroższych lub kiepsko sprzedających się produktów.

Nie ufajmy reklamom

Nie warto ufać reklamom. Często kierowanie się atrakcyjnością reklam to wyrzucanie pieniędzy w błoto. W reklamach wszystkie kremy, szampony, odżywki przynoszą doskonałe efekty. Często jest to jednak dzieło grafika komputerowego.

Stosujmy kosmetyki zgodnie z ich przeznaczeniem

By wybrać dobre kosmetyki, należy kierować się ich przeznaczeniem. Pamiętajmy, by kupować produkty przeznaczone do konkretnego rodzaju skóry lub włosów. Kosmetyki powinny być też dostosowane do grupy wiekowej.

Porównujmy ceny

Warto porównywać ceny kosmetyków. Cena danego kremu, balsamu czy szamponu w jednej drogerii może znacznie odbiegać od ceny tego samego produktu w innej drogerii. Gdy zamierzamy kupić droższy produkt, poprośmy sprzedawcę o próbki. To najlepszy sposób, by wypróbować kosmetyk, sprawdzić, czy nam służy, czy nie powoduje reakcji alergicznej.

Jeżeli jakiś produkt kupujemy po raz pierwszy, wybierzmy mniejsze opakowanie. Jeśli dany preparat przypadł nam do gustu i chcemy go dalej stosować, bardziej opłaca się kupić większe, promocyjne opakowanie.

ARTYKUŁ  ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE