Zdrowe jedzenie dla zapracowanych – jak catering może ułatwić życie?

Zdrowe jedzenie dla zapracowanych – jak catering może ułatwić życie?

Czy zdrowe odżywianie faktycznie jest czasochłonne? I tak i nie. Z jednej strony wymaga czasu na zdobycie wiedzy na temat tego, jak bilansować posiłki, przygotowywać dania, a także prawidłowo je przechowywać. Z drugiej strony lepsza organizacja w kuchni może sprawić, że zdrowe odżywianie zajmie mniej czasu. Jednak, co jeśli wiesz, że nie masz na to wszystko czasu? W takiej sytuacji jedyną opcją jest catering dietetyczny. Przekonaj się, dlaczego dieta pudełkowa to idealny wybór dla zapracowanych.

Catering dla zapracowanych – dlaczego warto?

Zamawianie cateringu do pracy to coraz popularniejsze rozwiązanie, które sprawdza się nie tylko w dużych miastach i korporacjach. Przekonaj się, dlaczego warto zamówić catering do biura.

  • Dbasz o zdrowie – dieta pudełkowa sprawia, że możesz jeść zdrowo nawet wtedy, gdy nie masz czasu, np. w pracy. Codziennie otrzymujesz pożywne i odpowiednio zbilansowane posiłki, które pomogą Ci poprawić stan zdrowia i przeciwdziałać rozwojowi groźnych chorób, także cywilizacyjnych.

  • Zyskujesz energię do pracy, zamiast czuć się zmęczonym – częstym problemem jest jedzenie w pracy fast foodów. Po spożyciu takiego posiłku na pewno poczujesz się najedzony na długo, ale oprócz tego już w ciągu 30-60 minut odczujesz także drastyczny spadek energii. Zdrowa dieta pudełkowa działa zupełnie odwrotnie, bo sprawia, że po zjedzeniu obiadu czy drugiego śniadania w pracy poczujesz energię, Twoja produktywność i poziom koncentracji ponownie wzrosną. Jedynie taka zbilansowana i lekka dieta zwiększa wydajność w pracy.

  • Oszczędzasz czas – dieta pudełkowa z dowozem w Katowicach czy w innym mieście sprawia, że nie musisz przygotowywać obiadu lub lunchu w pracy dzień wcześniej. Dzięki temu oszczędzasz swój cenny czas.

  • Wygoda i jesz, kiedy poczujesz głód – niezdrowe jedzenie to nie jedyny grzeszek zapracowanych osób, sporym problemem jest też głodzenie się przez ciągły brak czasu. Na szczęście dieta pudełkowa jest dostępna w różnych wersjach np. w postaci soków lub posiłków, które można jeść na zimno. Dzięki temu w dowolnej chwili możesz szybko wyciągnąć pudełko z lunchem czy z obiadem i zjeść zdrowe jedzenie, nawet jeśli nie masz czasu na robienie sobie długiej przerwy w pracy.

Jak wybrać dobry catering dietetyczny? 4 wskazówki na początek

Już wiesz, że catering dietetyczny to rozwiązanie, które pozwoli Ci zadbać o siebie, nawet gdy jesteś bardzo zapracowany. Pytanie brzmi – jak wybrać dobrą firmę cateringową, aby jeść zdrowo w pracy? Konieczne będzie zwrócenie uwagi na kilka ważnych aspektów. Dopiero wtedy wybierzesz najlepszy catering dietetyczny dla siebie.

Poznaj ofertę firmy cateringowej

Podczas wyboru cateringu dietetycznego należy zwrócić dużą uwagę na oferowane diety. Nie jesz mięsa? Sprawdź, czy dostępna jest dieta wegetariańska lub wegańska. Nie możesz jeść laktozy lub glutenu? Upewnij się, czy możesz zamówić dietę eliminacyjną. Chcesz w krótkim czasie zrzucić zbędne kilogramy? Świetnym wyborem może być dieta ketogeniczna. A jeśli zamierzasz oczyścić organizm z toksyn i usprawnić pracę jelit, to krótkoterminowo doskonale sprawdzi się detoks sokowy. Porównaj dostępne diety i zdecyduj się na tę, która zapewnia zdrowe jedzenie dla zapracowanych.

Sprawdź parametry diety

Kolejnym ważnym aspektem będzie upewnienie się, czy catering dietetyczny oferuje możliwość personalizacji diety. W zależności od trybu życia i swojej aktywności możesz mieć różne zapotrzebowanie kaloryczne. Profesjonalna firma cateringowa powinna zapewnić możliwość wybrania dla siebie posiłku o odpowiedniej kaloryczności. Jeśli nie wiesz, ile kalorii powinieneś jeść w ciągu dnia, przydatny może być dla Ciebie nasz kalkulator zapotrzebowania kalorycznego.

Kaloryczność to jedna sprawa, ale ważne jest także to, abyś mógł wybrać, ile posiłków chcesz jeść w ciągu dnia. Dla niektórych wystarczająca będzie dieta, składająca się z trzech posiłków, a dla innych konieczne będzie jedzenie nawet pięciu posiłków.

Zyskaj ogólne informacje o cateringu dietetycznym

Dobry catering dietetyczny do pracy i nie tylko powinien być przede wszystkim odpowiednio zbilansowany, aby jedzenie zapewniało niezbędne wartości odżywcze. Dlatego warto dowiedzieć się, czy firma korzysta z usług dietetyka klinicznego. Upewnij się również, czy dieta pudełkowa składa się z sezonowych i naturalnych produktów np. pochodzących z ekologicznych upraw.

Zaletą będzie również możliwość przetestowania cateringu przez 1-2 dni.

Przekonaj się, czy catering oferuje darmową dostawę

Gdy zamawiasz zdrowe jedzenie dla zapracowanych, to koniecznie zdecyduj się na firmę, która dowozi jedzenie do domu lub pracy. Najlepiej, aby dostawa odbywała się bez dodatkowych opłat. Dopytaj się również o to, w jakich godzinach odbywa się dostawa i na jakich zasadach. Ważne jest to, czy w trakcie upałów jedzenie jest w jakiś sposób zabezpieczane np. przy pomocy wkładów chłodzących, które dbają o świeżość jedzenia.

Wszystkie te aspekty mają ogromne znaczenie podczas wybierania firmy cateringowej.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *