Worki i cienie pod oczami? Pozbądź się ich!

Worki i cienie pod oczami? Pozbądź się ich!

Problemy z wyglądem okolic oczu są udręką wielu osób. Pojawiają się niezależnie od wieku – występują nawet u nastolatków. Często ich powstawanie jest uwarunkowane niezdrowym stylem życia, ale zdarza się też, że takie problemy mają podłoże genetyczne i raczej nie można im zapobiec. Można im natomiast przeciwdziałać. W jaki sposób?

Zdefiniuj (i wyeliminuj) problem

Zastanów się nad tym, kiedy i skąd mógł wziąć się u Ciebie problem cieni i worków. Odpowiedz sobie na pytania: czy regularnie się wysypiam?, czy dbam o zdrową dietę i o odpowiednią dawkę ruchu?, czy nie jem za dużo soli lub nie piję za dużo kawy? (te produkty powodują zatrzymywanie wody w organizmie, co często skutkuje „poduszkami” pod oczami), czy nie nadużywam alkoholu? czy nie brakuje mi magnezu lub żelaza?

Jeśli rzeczywiście problemem jest Twój sposób codziennego funkcjonowania, zmień nawyki. Odstaw używki, uzupełnij niedobory witamin i potrzebnych organizmowi pierwiastków. Ogranicz też do minimum czas spędzany przy komputerze, a wolną chwilę poświęć na codzienny spacer. Kładź się też wcześniej spać. Nie zaszkodzą Ci także pielęgnacyjne kuracje okolic oczu, o których przeczytasz poniżej.

Zaatakuj wroga

Jeśli problemu nie stanowi Twój tryb życia, być może taki, a nie inny wygląd okolic oczu odziedziczyłeś po przodkach. W tym przypadku dobre będą wszelkie działania „łagodzące skutki” takiego „spadku”. Jakie?

  • dodatkowa poduszka – aby zaradzić problemowi worków i cieni, postaraj się podwyższyć nieco miejsce spania. Wystarczy, że pod głowę podłożysz sobie drugą poduszkę – pomoże to organizmowi lepiej odprowadzać wodę z okolic oczu,
  • plasterki ogórków – to znany od lat, niezwykle prosty i tani sposób na szybką poprawę wyglądu okolic oczu. Schłodź umytego wcześniej ogórka w lodówce (trzymaj go tam co najmniej godzinę), następnie pokrój go na średniej grubości plasterki i połóż na oczy tak, aby powierzchnia warzywa dotykała okolic pokrytych cieniami. Po ok. 15 minutach zdejmij plasterki z oczu i umyj twarz delikatnym kosmetykiem. Systematyczne stosowanie takiej „maseczki” powinno przynieść rozjaśniające cienie rezultaty.
  • kosmetyki pielęgnujące – zainwestuj w preparaty poprawiające stan okolic oczu. Odpowiednie dla Ciebie będą kosmetyki z arniką i świetlikiem (trzymaj je w lodówce), a także kremy z wyciągiem z witamin – szczególnie z witaminą K, a także z wyciągiem z zielonej herbaty lub kofeiny – które pobudzą krążenie wokół oczu.
  • codzienny masaż twarzy – to chyba najlepsza metoda nie tylko na problemy z wyglądem okolic oczu, ale także na zachowanie młodego i świeżego wyglądu na długie lata. Codzienny masaż zrelaksuje skórę i pomoże prawidłowo odprowadzać płyny, co zredukuje worki pod oczami i rozjaśni cienie. Dobrym pomysłem na pozbycie się problemu z workami i cieniami jest też pobudzający krążenie masaż okolic oczu wykonywany kostkami lodu.
  • kosmetyki maskujące – jeśli budzisz się z podkrążonymi oczami i nie masz czasu na zabiegi pielęgnacyjne, możesz zatuszować problem odpowiednim makijażem. W tym przypadku świetnie sprawdzą się korektory pod oczy w ciepłych odcieniach, flamastry rozświetlające pod oczy, a także jasne cienie do powiek, które pomogą Ci rozświetlić spojrzenie – wystarczy, że w kącikach oczu nałożysz odrobinę jasnego cienia i od razu będziesz wyglądać lepiej.
  • profesjonalne zabiegi – pomocne w walce z workami i cieniami będą też profesjonalne zabiegi wykonywane przez kosmetyczkę. Wybór konkretnego zabiegu zależy od salonu i funduszy, jakie możesz na ten cel przeznaczyć. Najpopularniejsze tego typu zabiegi, to drenaż limfatyczny twarzy i specjalny masaż.

Uwaga!
Jeśli problem z cieniami i workami pojawił się u Ciebie nagle i nie ustaje po zastosowaniu opisanej powyżej kuracji, być może jest to objaw choroby. Koniecznie skonsultuj się więc z lekarzem, który skieruje Cię na odpowiednie badania i stwierdzi, czy nie potrzebujesz leczenia.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE