Zaburzenia erekcji – wstydliwy i bagatelizowany problem

Zaburzenia erekcji – wstydliwy i bagatelizowany problem

Największym kłopotem w tym temacie jest fakt, że pacjenci wstydzą się mówić o zaburzeniach wzwodu, a i lekarze nierzadko nie oferują stosownego podejścia. Efektem końcowym jest pominięcie poważnych zmian zachodzących w organizmie, problem, który przeradza się w stałe zaburzenia erekcji, jak i pogorszenie jakości codziennego życia, nie tylko w sferze seksualnej. Kłopotliwy może być również temat przyjmowania suplementów na erekcję, o ile nie są one stosowane zgodnie z zaleceniami i nie tylko w sytuacjach, które wymagają dodatkowego wsparcia. Na rynku znaleźć można bowiem sporo preparatów na erekcję, jak chociażby Permen King, ale i wiele innych. Odpowiedni sposób ich zażywania warunkuje poprawę jakości życia seksualnego mężczyzny.

Problemy z erekcją – czym tak naprawdę są?

Wzwód jest stanem powiększenia i usztywnienia prącia, który umożliwia odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Jest to zjawisko mające podłoże naczyniowo-nerwowe. Dla wystąpienia prawidłowej reakcji erekcji konieczne jest współdziałanie układu nerwowego, w tym mózgu, układu autonomicznego, rdzenia kręgowego, synaps, neuroprzekaźników, jak i nerwów obwodowych, a także układu naczyniowego – tętniczek, tętnic doprowadzających, ścian zatok jamistych, naczyń żylnych oraz endothelium. Gdy w tych układach dochodzi do jakichkolwiek problemów we współdziałaniu, rodzi się ryzyko rozwoju zaburzeń mechanizmów erekcji.

O zaburzeniach wzwodu można mówić wtedy, gdy mężczyzna nie jest w stanie uzyskać bądź utrzymać erekcji przez czas niezbędny do odbycia satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Jest to problem dotykający obojga partnerów i wpływający na pogorszenie jakości nie tylko życia seksualnego, ale i każdej innej dziedziny.

Co ważne, zaburzenia wzwodu nierzadko są jedynie objawem poważnych schorzeń, które mogą obejmować układ krążenia. Ponadto mówi się o ogólnym upośledzeniu funkcji śródbłonka naczyniowego.

Jak radzić sobie z zaburzeniami erekcji?

Kluczowym aspektem jest diagnostyka i ocena przyczyny bądź przyczyn, u podłoża których rozwinęły się zaburzenia erekcji. To ważne dla dalszego leczenia, które może być ukierunkowane na leczenie objawowe lub leczenie pierwotnych schorzeń, których problemy ze wzwodem są jedynie objawami.

Od znalezionej przyczyny zależny jest dobór farmakologii czy też zlecona suplementacja. Ważnym aspektem jest zapoznanie się z możliwościami dostępnych środków, stawiając chociażby na Permen King, i uzyskanie niezbędnych informacji – jak stosować, kiedy, jakie są wskazania czy przeciwwskazania.

Przyczyny problemów ze wzwodem

Poza wspomnianymi schorzeniami układu krążenia, u podstaw których może dochodzić do zaburzeń erekcji, wymienia się również wiele innych przyczyn. Może to być znaczna nadwaga, a także otyłość. Do tego nieprawidłowa dieta, obfitująca w tłuszcze i cukry proste, uboga zaś w minerały i witaminy, które w istotny sposób wpływają na pracę całego układu krążenia. Pośród przyczyn wymienia się nałóg tytoniowy i nałóg alkoholowy.

Podłożem problemów może być stosowanie niektórych leków, które wpływają na zaburzenie prawidłowego przepływu krwi. Kolejno często podejmowane stosunki seksualne z różnymi partnerkami, w tym grożące zakażeniami dróg moczowo-płciowych. Na koniec wymienia się aspekt niejako psychologiczny, kiedy to mężczyzna w wyniku stresu, zmęczenia i napięcia nie może osiągnąć wzwodu, co odbiera mylnie za powstałe zaburzenia, a partnerka w takiej sytuacji wyśmiewa go i/lub wywołuje presję.

Pomocą w takiej sytuacji, choć doraźną, może być stosowanie dostępnych specyfików na erekcję, w tym Permen King, którego cena jest przystępną dla większości pacjentów. W jaki sposób działa Permen King i jakie oferuje efekty, można się przekonać, czytając informacje zawarte pod adresem witryny internetowej http://www.permen.pl/permen-king.html.

Farmakologia to tylko jedna z propozycji leczenia, która nie w każdym przypadku ma rację bytu. W skrajnych sytuacjach potrzebne są interwencje chirurgiczne. Nierzadko pacjenci mogą łączyć farmakologię z pomocą psychologiczną lub decydować się tylko na tę ostatnią, gdy przyczynami jest stresujący tryb życia. Kluczowym czynnikiem prowadzącym do wyzdrowienia jest wizyta lekarska, znalezienie przyczyny i wdrożenie stosownych działań.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!
 

ŹRÓDŁA:

  • http://www.andrologia-pta.com.pl/dokumenty/Rekomendacje2.pdf
  • http://www.akademiamedycyny.pl/wp-content/uploads/2016/05/200802_Geriatria_006.pdf
  • http://www.kzk.medforum.pl/pliki/Zaburzenia%20erekcji.pdf

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE