Czy wiek wpływa na sprawność seksualną?

Czy wiek wpływa na sprawność seksualną?

Zaburzenia erekcji pojawiają się między innymi, dlatego że w czasie andropauzy zostaje zachwiana produkcja hormonów (androgenów).

Sprawność seksualna a wiek

Pierwsze zaburzenia sprawności seksualnej zwyklej pojawiają się w wieku 45-50 lat. To właśnie w tym okresie życia najczęściej mężczyźni wchodzą okres andropauzy.

Oczywiście zaburzenia erekcji dotykają także młodsze osoby. W takich przypadkach zwykle nie ma to jednak zbyt wiele wspólnego z gospodarką hormonalną. Przyczyn należy doszukiwać się w innym miejscu. Wiele osób od razu sięga po różne środki na potencję (np. popularny Eron Plus) – czy to jednak właściwe podejście? 

Przyczyny problemów ze sprawnością seksualną

Poza wspomnianymi zaburzeniami w produkcji hormonów, przyczyn niewydolności może być wiele. W bardzo dużym stopniu do zaburzeń erekcji przyczynia się:

  • Zła dieta – dostarczanie w diecie szkodliwych substancji, takich jak cholesterol, to jedna z przczyn chorób układu krwionośnego.
  • Siedzący tryb życia – brak aktywności fizycznej może skutkować otyłością, co w konsekwencji doprowadza do miażdżycy oraz nadciśnienia tętniczego.
  • Używki – nałogowe palenie i spożywanie alkoholu w dużych ilościach może odcisnąć piętno na kondycji całego organizmu, w tym także sprawności seksualnej.
  • Zaburzenia erekcji mogą być również wynikiem różnego rodzaju infekcji układu moczowego, urazów mechanicznych kręgosłupa oraz problemów o charakterze neurologicznym.

Leczenie zaburzeń erekcji

Kwestia niepełnosprawności seksualnej jest przedmiotem wielu badań. Medycyna nadal poszukuje wygodnego rozwiązania, które miałoby charakter leczenia przyczynowego. Aktualnie w znacznie większym komforcie zaradzić można doraźnie.

Leczenie przyczynowe

Do metod leczenia przyczynowego zaliczamy bypassy, czyli przeszczep żył (zazwyczaj z okolic ud) do członka. To rozwiązanie pozwala wyeliminować zaburzenia będące wynikiem problemów wynikających z takich chorób, jak miażdżyca, niedrożność lub nadciśnienie tętnicze.

Innym, chirurgicznym rozwiązaniem są endoprotezy silikonowe. Stosuje się je głównie przy zaburzeniach, które wynikają z uszkodzenia mechanicznego kręgosłupa, bądź miednicy. W ciało jamiste wszczepiane są specjalne paski silikonowe, które pozwalają osiągać natychmiastową erekcję.

Leczenie doraźne

Zdecydowanie częściej mężczyźni decydują się na doraźną formę leczenia. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż są znacznie bardziej wygodne i działają niemal natychmiastowo. Trzeba mieć jednak na uwadze, że to rozwiązanie, do którego zawsze musimy wracać.

Najczęściej wybieraną formą leczenia doraźnego są doustne środki farmakologiczne. W aptekach znajdziemy zarówno silne preparaty dostępne na receptę, jak i znacznie mniej inwazyjne suplementy dostępne „od ręki”. A chyba większość z nas zna opinie o Braveranie i innych tego typu środkach. Trzeba więc umiejętnie dobrać odpowiednie tabletki na potencję.

Alternatywą dla tabletek są żele i maści do stosowania miejscowego. W ofercie znajdują się również zastrzyki, które wprowadza się bezpośrednio w ciało jamiste przed stosunkiem (dostępne wyłącznie na receptę).
 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE