Badania profilaktyczne: dlaczego warto je przeprowadzać?

Badania profilaktyczne: dlaczego warto je przeprowadzać?

Aby jednak móc walczyć z chorobą, najpierw musimy ją u siebie rozpoznać. Temu właśnie służą badania profilaktyczne, które są pierwszym krokiem na drodze ku zachowaniu własnego zdrowia w dobrym stanie.

Badania profilaktyczne: Polska a inne kraje europejskie

Polska w porównaniu z innymi krajami europejskimi wypada niezwykle blado, jeśli chodzi o społeczną świadomość znaczenia badań profilaktycznych. Dlatego częściej niż obcokrajowcy zapadamy na choroby, niejednokrotnie bardzo poważne, których powstaniu i rozwojowi moglibyśmy skutecznie zapobiegać przez wdrożenie odpowiednich działań profilaktycznych.

Dane statystyczne

Dane statystyczne wskazują, że badania tego rodzaju częściej przeprowadzają kobiety niż mężczyźni. Być może właśnie dlatego tylu panów zmaga się z różnorakimi dysfunkcjami i dolegliwościami, które przy odpowiednim podejściu można by załagodzić tudzież całkowicie wyeliminować.  Zilustrujmy to konkretnymi przykładami. Otóż co trzeci mężczyzna w naszym kraju cierpi na nadciśnienie tętnicze, co drugi natomiast ma podwyższony poziom cholesterolu w organizmie. Są to przypadłości, którym można skutecznie przeciwdziałać poprzez stosowanie się do szeregu wskazań i wytycznych otrzymanych od lekarza. By jednak wcielić je w życie, należy oczywiście najpierw uświadomić sobie problem i płynące z niego zagrożenia.

Na przeszkodzie w rozpoznaniu problemów zdrowotnych stoją m.in. szkodliwe stereotypy i względy natury uczuciowej. Mężczyźni są sceptycznie usposobieni wobec niektórych badań. Np. badania urologiczne obrosły wieloma nieprawdziwymi mitami i negatywnymi skojarzeniami, a tymczasem są one istotnym remedium na wiele przypadłości, nie tylko tych związanych z okolicami intymnymi. W sprawach dotyczących własnego zdrowia wstyd z całą pewnością nie jest dobrym doradcą.

Kampania „Czy wszystko gra?”

Kampania profilaktyczna „Czy wszystko gra?”, zainicjowana przez ogólnopolską sieć laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA (sprawdź ofertę: https://diag.pl/pacjent), powstała z myślą o pogłębianiu społecznej świadomości w zakresie badań profilaktycznych i działań zapobiegających powstawaniu i rozwojowi różnego rodzaju chorób. Akcja skierowana jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn, zwłaszcza tych, którzy prowadzą bardzo aktywny tryb życia i z tego powodu są w większym stopniu narażeni na rozmaite dysfunkcje organizmu. Mężczyźni, którzy zechcą skorzystać z oferty DIAGNOSTYKI, mogą liczyć na zniżkę sięgającą powyżej 50% normalnej ceny badań profilaktycznych (w promocji mieści się 15 badań ogólnych, przekrojowych oraz badania szczegółowe). Warto również wspomnieć o bonach na badania genetyczne i nagrodach, na które mogą liczyć pacjenci DIAGNOSTYKI. Kampania „Czy wszystko gra?” jest więc bardzo dobrą okazją do tego, aby się przebadać i sprawdzić, czy istotnie wszystko z naszym zdrowiem jest w porządku. Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z oferty, wypełnij formularz. Zrób to możliwie jak najszybciej, bo akcja trwa tylko do 30 listopada.

A R T Y K U Ł Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE