Wyciskarka wolnoobrotowa do soków: dlaczego warto w nią zainwestować?

Wyciskarka wolnoobrotowa do soków: dlaczego warto w nią zainwestować?

Badania naukowe oraz wyniki stosowanych od lat terapii medycznych jednoznacznie dowodzą, że regularne picie świeżych owocowo-warzywnych soków znacząco wzmacnia odporność organizmu oraz pozwala skutecznie wyjść z wielu chorób.

Sokowirówka czy wyciskarka do soków?

Nie każdy jest świadom tego, iż sokowirówka oraz wyciskarka to tak naprawdę dwa różne urządzenia o zupełnie innych funkcjach. Jak się okazuje, wyciskarka wolnoobrotowa przewyższa tradycyjną sokowirówkę pod niemal każdym względem. 

sklep.puregreen.pl

  • 1. Sok jest znacznie zdrowszy – wynika to z prostego faktu, iż w wyniku pracy sokowirówki pod bardzo wysoką temperaturą, giną cenne dla zdrowia enzymy. Sytuacja taka nie ma miejsca w przypadku wyciskarki – wówczas wszystkie witaminy oraz minerały pozostają nadal w soku.
  • 2. Dłuższa przydatność do spożycia – użycie wyciskarki do soków pozwala także zachować znacznie dłuższą trwałość. Soki można wypijać bez obaw nawet dwie doby po ich przygotowaniu i umieszczeniu w lodówce.
  • 3. Znacznie cichszy tryb pracy – głośna praca sokowirówki stanowi sporą uciążliwość, której w ogromnym stopniu można pozbyć się stawiając na wyciskarkę wolnoobrotową.
  • 4. Możliwość przygotowywania różnego typu soków – korzystając z wyciskarki nie mamy w zasadzie jakichkolwiek ograniczeń co do wykorzystywanych surowców. Możemy wrzucać zarówno twarde, jak i miękkie owoce oraz warzywa. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby wyciskarka poradziła sobie z produktami mrożonymi, liśćmi, glonami czy trawą. Przy jej użyciu często można także przygotować wyśmienite tofu
  • 5. Błyskawiczny czas czyszczenia – pomimo tego, iż wyciskarka wolnoobrotowa składa się z wielu elementów, czas jej czyszczenia to zwykle nie więcej niż kilka minut. Warto przy zakupie zwrócić uwagę, czy w komplecie została dołączona specjalna szczoteczka, która umożliwi łatwe dotarcie nawet do najmniejszych zakamarków.

wyciskarki wolnoobrotowe

Minusy wyciskarki wolnoobrotowej

Pomimo niezaprzeczalnego faktu, iż wyciskarka do soków jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż tradycyjna sokowirówka, należy wskazać na kilka minusów, które mogą stanowić w pewnym stopniu czynnik zniechęcający do zakupu:

  • 1. Wyższa cena – najlepsze wyciskarki na rynku kosztują nawet kilka tysięcy złotych, co jest kosztem znacznie przewyższającym większość sokowirówek. Jeżeli jednak nie dysponujemy wystarczającym budżetem, z łatwością znajdziemy stosunkowo dobrej jakości sprzęt już nawet za kilkaset złotych. Będzie on wprawdzie mniej trwały i wydajny, jednak nada się idealnie do sporadycznego sporządzania soków.
  • 2. Krótki czas nieprzerwanej pracy – wyciskarki wolnoobrotowe mają to do siebie, że należy zwracać szczególną uwagę na to, aby nie przegrzać silnika. Zwykle nieprzerwane korzystanie z takiego sprzętu nie powinno przekraczać 20 minut, po czym należy pozostawić urządzenie w stanie spoczynku na co najmniej 10 minut.
  • 3. Brak części zamiennych – w przypadku tańszych modeli spory problem stanowi to, iż bardzo ciężko jest otrzymać części zamienne, jeżeli doszło do przedwczesnej awarii. Z uwagi na krótki czas gwarancji towarzyszący najtańszych wyciskarkom, oznacza to najczęściej konieczność zakupu nowego urządzenia. Należy więc ze szczególną ostrożnością obchodzić się ze sprzętem, zwłaszcza podczas jego czyszczenia.
  • 4. Powolne działanie – wyciskarki do soków potrzebują znacznie dłuższego czasu na wytworzenie soku w porównaniu do sokowirówek. Warto jednak bez wątpienia poczekać nieco dłużej, aby uzyskać wyśmienity w smaku oraz zawierający wszelkie wartościowe składniki sok.

Na zakończenie

Wyciskarki wolnoobrotowe nie bez przyczyny wypierają z rynku stosowane dotychczas wyciskarki. Z ich użyciem można bowiem przygotować znacznie smaczniejszy, pozbawiony piany, zdrowszy oraz dłużej nadający się do spożycia sok. Urządzenia takie posiadają wprawdzie kilka wad, jednak nie powinny one zniechęcić do zakupu nikogo, kto pragnie zachować jak najdłużej zdrowie oraz witalność.

A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE