Sport bez wydatków – jak to zrobić?

Sport bez wydatków – jak to zrobić?

Ceny karnetów na siłownię, fitness czy basen nie są na Twoją kieszeń? A może po prostu chcesz zaoszczędzić i wybrać aktywność fizyczną, za którą nie będziesz musiał płacić? Wystarczy, że rozejrzysz się po swojej okolicy i wykażesz odrobiną kreatywności. Od tej pory nie będzie jednak wymówek, że brak ruchu to wina dużych wydatków.

Biegaj!

Jednym z najmodniejszych ostatnio sportów jest bieganie. Fakt, że stało się ono tak popularne, niesie ze sobą także konsekwencje natury gospodarczo-ekonomicznej – wzrosło zapotrzebowanie na sprzęt dla biegaczy. Ci inwestują w odpowiednie obuwie, ubrania na każdą pogodę i porę roku oraz przeróżne akcesoria. Biegając, można wydać naprawdę sporo pieniędzy. Nie ma w tym oczywiście nic złego, dopóki bieganie pozostaje dla nas sportem, a nie wyłącznie pogonią za modą. W pierwszym przypadku wydatki można naprawdę ograniczyć. Wiedzę o tym, jak biegać, możesz zdobyć z internetu, nie musisz od razu kupować podręczników dla początkujących. W sieci zupełnie za darmo dowiesz się, jak biegać, aby schudnąć, a jak, żeby polepszyć kondycję; jak się odżywiać i w co najlepiej się ubrać. Ale tak naprawdę wystarczy, że narzucisz na siebie swój stary dres i podniszczone adidasy, wybiegniesz z domu i wsłuchasz się w siebie – tak dowiesz się, czy potrzeba Ci czegoś więcej. Nawet, jeśli będziesz musiał zainwestować w nowe buty, będzie to jednorazowy wydatek, a biegać możesz do woli.

Spenetruj okolicę

W wolnej chwili zajrzyj do pobliskiego parku lub na plac zabaw. Właśnie tam może się znajdować sprzęt, z którego skorzystasz zupełnie za darmo. Władze wielu miast, przy udziale sponsorów, coraz częściej budują w takich miejscach siłownie pod chmurką. Możesz je odwiedzać o dowolnej porze i za nic nie zapłacisz. Ich największym plusem jest to, że znajdują się na świeżym powietrzu, w czym zwyciężają z tradycyjnymi siłowniami. Ponadto wszystkie urządzenia są na nich odpowiednio opisane, dzięki czemu wiemy, jakie partie ciała i w jakim celu ćwiczymy. Jeżeli w Twoim mieście nie ma jeszcze takiego miejsca, możesz wykorzystać infrastrukturę właśnie okolicznego parku czy placu zabaw – czasem wystarczy ławka, by ulepszyć sobie trening.

Ćwicz w domu

Ćwiczenia w domu to nie tylko przysiady i robienie brzuszków, choć i to się chwali. Przy odrobinie chęci i czasu dowiemy się, jak w domowych warunkach uprawiać nawet pilates czy jogę. Może nie będą to najbardziej zaawansowane treningi, ale proste zestawy ćwiczeń nie powinny nam sprawiać trudności. Tu z pomocą znów przychodzi internet. Na portalach o tematyce sportowej znajdziemy wiele pożytecznych filmów instruktażowych, zrealizowanych przez profesjonalistów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Nie ubolewajmy nad tym, że nie mamy odpowiedniego sprzętu. Dopóki nasza sytuacja finansowa się nie polepszy, matę możemy zastąpić kocem, a ciężarki butelkami wody mineralnej. Na pewno mamy też w domu skakankę, a jeśli nie, zamiast kupować, zróbmy ją sami. A propos zasobów domowych – jak długo jeszcze Twój rower będzie stał w piwnicy? Nie masz na czym jeździć? Skorzystaj z wypożyczalni rowerów miejskich, które w dużych miastach są coraz popularniejsze.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE