Ćwiczenia w domu – zestaw tanich i przydatnych akcesoriów

Ćwiczenia w domu – zestaw tanich i przydatnych akcesoriów

Akcesoria do ćwiczeń nie są absolutnie niezbędne, jeśli ćwiczysz w domu, ale sprawią, że domowe treningi będą przyjemniejsze i bardziej efektywne. Nie musisz mieć ich wszystkich, ale większość jest niedroga i zajmuje niewiele miejsca! Oto one!

Mata do ćwiczeń

Jeśli chcesz ćwiczyć wygodnie i zmniejszyć ryzyko otarć oraz obitych kolan, zainwestuj w matę do ćwiczeń. Możesz wybrać zwykłą, uniwersalną matę lub matę do jogi, na której poćwiczysz również jogę i pilates. Mata do ćwiczeń kosztuje około kilkadziesiąt złotych i jest naprawdę przydatnym akcesorium.

Ciężarki do ćwiczeń

Początkującym polecamy zestaw ciężarków o wadze 0,5-1 kg. Ciężarki są przydatne w ćwiczeniach wzmacniających ręce i mięśnie klatki piersiowej, ale zwiększają efektywność różnych ćwiczeń – na plecy, na nogi, a nawet na brzuch.

Ćwiczenia w domu

Skakanka

Zajmuje mało miejsca, jest tania i daje wiele frajdy. Skakanka przyda się do treningów kardio. Może stanowić tylko dodatek do ćwiczeń lub odwrotnie – wszystkie ćwiczenia w danym bloku/treningu mogą odbywać się z użyciem skakanki. Skakankę możesz zrobić samodzielnie – ze sznurka o odpowiedniej gęstości.

Piłka do fitnessu

Używając dużej, fitnessowej piłki możesz ćwiczyć mięśnie nóg, zadbać o kręgosłup i odciążyć stawy. Jest bezpieczna podczas treningów dla kobiet w ciąży. Jej wada to duży rozmiar, ale niewielka waga pozwala przechowywać ją w różnych miejscach (np. na szafie) i szybko ściągać.

Gumy oporowe

Są kompaktowe i pozwalają na urozmaicenie każdego treningu, zwiększając stopień trudności, ale i efekty. Elastyczne, rozciągliwe gumy treningowe to uniwersalne akcesorium do ćwiczeń domowych, pozwalające rozwinąć różne partie mięśni. 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

W jaki sposób Białko Konopne wpływa na rozwój i regenerację masy mięśniowej
Sport: zachowaj młodość na dłużej
Aktywność Fizyczna: ważna w każdym wieku
Sportowe Stylizacje: postaw na wygode
Stretching: dlaczego należy o nim pamiętać?
Jazda Na Rowerze: korzyści