Proste i przyjemne sposoby na szybką utratę kalorii

Proste i przyjemne sposoby na szybką utratę kalorii

Prowadzisz aktywny tryb życia, ale nie zawsze masz ochotę na intensywny trening na siłowni? A może jest zupełnie odwrotnie – nawet nie masz czasu pomyśleć o tym, że mogłbyś się tam wybrać? Albo lubisz leniuchować, a zwrot „motywacja do ćwiczeń” brzmi dla Ciebie niczym w języku obcym? Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałes twierdząco, zapoznaj się z pięcioma, niezwykle prostymi, ale często niedocenianymi, sposobami na przyjemy trening, który pozwoli Ci nie tylko na utratę zbędnych kalorii, ale też naładuje Cię endorfinami.

Taniec dobry na wszystko

To chyba jedna z najprzyjemniejszych form wysiłku fizycznego. Taniec nie tylko wspaniale wpływa na kształt naszej sylwetki, ale także na nasze samopoczucie. Psychologowie przekonują, że systematyczne pląsy połączone z obserwowaniem swoich ruchów w lustrze, pomagają nawet w podwyższeniu samooceny. Ponadto, kilka minut zwariowanego tańca wymyślonego ad hoc do skocznego kawałka w radiu tuż po wstaniu z łóżka, potrafi obudzić nie gorzej niż filiżanka porannej kawy! Jakby tego wszystkiego było mało, 30 minut takiej przyjemności zapewnia utratę aż 220 kcal!

Skakanka nie tylko dla dzieci

Często zapominamy o tej przyjemnej i bardzo efektywnej formie ćwiczeń. Niesłusznie. Skoki przez skakankę nie są zarezerwowane jedynie dla bokserów i uczniów podstawówek. Trenerzy fitness często wykorzystują ten element podczas układania własnych programów. Dlaczego? Skoki przez skakankę pozwalają w pół godziny spalić aż 340 kcal, a do tego poprawiają wydolność organizmu i wprawiają w kojarzący się z arkadią dzieciństwa nastrój. Jak maksymalnie wykorzystać „skakankowy” trening? Często zmieniaj tempo skoków – skacz szybko, a po chwili zwalniaj. Dobrym pomysłem będzie też częsta zmiana stylu skakania – przez dwie złączone stopy, a następnie podczas „biegu”.

Hula hop? Czemu nie!

Szczególnie polecane jest paniom, których natura nie obdarowała kształtem osy. Hula hop świetnie rzeźbi bowiem talię, a także korzystnie wpływa na nasze ruchy, które robią się bardziej szlachetne i kobiece. Wystarczy spojrzeć tylko na piękne sylwetki i sposób poruszania się Beyonce i Zooey Deschanel, które otwarcie przyznają, że są fankami tej plastikowej obręczy. Kręcenie hula hop to także świetna zabawa, która wyzwala w naszym organizmie endorfiny. Jakby tego wszystkiego było mało, 30 minut takiego przyjemnego kręcenia biodrami, to ubytek wartości 300 zbędnych kcal.

Beztroskie szaleństwo na rolkach

Rolki to jedno z najlepszych „narzędzi” do unicestwiania tłuszczu. 30 minutowy trening pozwala bowiem na spalenie, uwaga, aż 425 kalorii! Jazda na rolkach to trening wytrzymałościowy, który korzystnie wpływa na kondycję całego organizmu, m.in. służy jako profilaktyka chorób układu krążenia i chorób serca, a także pomaga w walce ze „złym” cholesterolem. Jazda na rolkach, uaktywniając krążenie w dolnych partiach ciała, sprzyja też batalii z cellulitem. Ponadto, to świetny sposób na aktywny wypoczynek z przyjaciółmi na świeżym powietrzu, kiedy tylko mamy na to ochotę.

Energiczny marsz z bliską osobą

To jedno z tych ćwiczeń, których w ogóle nie traktujemy jak sport, tylko jak przyjemność. Już godzina energicznego spacerowania z przyjacielem lub drugą połówką pozwoli Ci spalić aż 340 kalorii! Ponadto, taki żywiołowy marsz przyczyni się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia u Ciebie nadciśnienia, choroby wieńcowej i cukrzycy. Równocześnie, zrelaksujesz się i spędzisz czas z bliską osobą na świeżym powietrzu. Minusy? Brak!

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Legginsy Sportowe: idealne do ćwiczeń
Wesprzyj swoją kondycję przez Trening Ems
Kettlebells: czy warto ich używać?
Aplikacje Sportowe: pomagają czy przeszkadzają?
Kontuzje: jak ich skutecznie unikać?
Jazda Na Rowerze: korzyści