Jak postawić na swoim i odnieść sukces

Jak postawić na swoim i odnieść sukces

Możesz osiągnąć wszystko. Wystarczy, że będziesz mocno zmotywowana i uwierzysz w siebie.

Nie bądź dla siebie wrogiem, bądź przyjacielem

To, że trzy dni byłaś na diecie i kontrolowałaś swoje zachcianki na słodkie i słone przysmaki, zasługuje na pochwałę. Czemu tak rzadko się chwalisz? Czemu tak rzadko stajesz przed lustrem i mówisz sobie, że wytrzymałaś już trzy dni, to świetny wynik, oby tak dalej, trzymaj się? Czy nie tak właśnie powiedziałabyś swojej przyjaciółce, która przy herbacie zwierzyłaby się ze swojego małego sukcesu? Potraktuj się jak najlepszą przyjaciółkę. Wytrzymałaś trzy dni, to jest sukces.

Nie przekreślaj wszystkiego po jednym potknięciu

Po trzech dniach wyrzeczeń zjadłaś kawałek czekolady. Czy zawalił się od tego świat? Czy to oznacza, że powinnaś przestać kontynuować swoje zamierzenia? Oczywiście, że nie. Życie jest pełne pokus, którym ulegamy. Pełne potknięć, które popełniamy. Kontynuuj, co zaczęłaś, idź dalej mimo przeszkód, bo jeszcze niejedna przed Tobą. Najgorsze, co możesz zrobić, to przerwać postanowienie. Dużo ciężej pozbierać się po serii niepowodzeń niż po malutkim potknięciu. Nie staraj się być perfekcjonistką, nikt nie jest perfekcyjny.

jak-postawic-na-swoim-i-odniesc-sukces-_1.jpg

Bądź wytrwała i zmotywowana

Czasami tracisz motywację, by kontynuować to, co robisz. Nie widzisz efektów, które spodziewałaś się zobaczyć, jesteś zmęczona codziennym wysiłkiem i wyrzeczeniami. W takich chwilach spróbuj zamknąć na moment oczy i wyobrazić sobie swój cel. Jeśli zależy Ci, by ubrać sukienkę mniejszą o dwa rozmiary od tego, który nosisz obecnie, wyobraź sobie jak będziesz w niej wyglądać, jak będziesz się czuć, kiedy ją w końcu założysz, komu się w niej pokażesz, jakie dobierzesz dodatki itd. Poświęć kilka minut na to, by jak najpełniej zwizualizować swoje pragnienie, a później otwórz oczy, uwierz w siebie i powiedz na głos, że na pewno dasz radę.

Nagradzaj się i rozpieszczaj

Nie musi być tak, że nagroda jest tylko jedna i dostaniesz ją dopiero na mecie. Nagrody motywują, niech więc będzie ich jak najwięcej. Możesz wyznaczać sobie maleńkie cele (np. takie, że w ciągu tygodnia trzy razy pójdziesz na basen) i nagradzać je wizytą u fryzjera albo manikiurzystki. Raz na czas możesz kupić sobie niezwykle kobiece i seksowne perfumy, np. Chanel Chance, albo szałowe buty, które świetnie będą pasować do wymarzonej sukienki w idealnym rozmiarze.

jak-postawic-na-swoim-i-odniesc-sukces-_3.jpg

Nie myśl o negatywnych rzeczach, one Cię spowalniają

Nie zawracaj sobie głowy złymi myślami, one nie pchają Cię do przodu. Nie pozwalaj też na to, by inni mówili Ci, że nie dasz rady. Codziennie po przebudzeniu myśl, że jesteś coraz bliżej celu, że przed Tobą kolejny wspaniały dzień i kolejna szansa na sukces. Zjedz miskę owoców i działaj. Wszystko w Twoich rękach, a świat u Twoich stóp.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Przepisy Kulinarne: gdzie ich szukać?
Perfumy W Ciepłe Dni: zapachy na lato
Koktajle Odchudzające: kilka przepisów
Łączenie Przypraw: poznaj najważniejsze zasady
Metoda Ems: najnowocześniejsza metoda rehabilitacyjna
Taping Medyczny: na czym polega?