Preparat na porost włosów – który jest najbardziej skuteczny?

Preparat na porost włosów – który jest najbardziej skuteczny?

Zastanawiają się wtedy, co jest dobre na porost włosów. Wcierki na porost włosów, szampony, tabletki. Producenci kosmetycznie i farmaceutycznie nie ustają w wymyślaniu coraz to nowszych sposobów na porost włosów. Wciąż jednak nie jasne i klarowne, jak przyspieszyć porost włosów, by efekt był stosunkowo szybki i satysfakcjonujący. Jaki preparat na porost włosów jest najlepszy? Czy szampon na porost włosów może być skuteczny? Przekonaj się już teraz, czytając ten artykuł.

Preparat na porost włosów – kiedy stosować?

Preparat na porost włosów warto zastosować przede wszystkim w trzech przypadkach. Każdy z nich ma na celu poprawienie kondycji włosów.

  • Nadmierne wypadanie włosów, łysienie – jeżeli cierpisz na nadmierne wypadanie włosów, z dnia na dzień tracisz bardzo duże ilości włosów, koniecznie zakup preparat na porost włosów. Większość z nich działa nie tylko przyspieszająco na proces powstawania nowych włosów, ale także wzmacnia cebulki istniejących już włosów, co zmniejsza ich wypadanie. Pamiętaj, że nadmierne wypadanie włosów wymaga jak najszybszej konsultacji z lekarzem!
  • Zagęszczenie włosów – jeżeli pragniesz zwiększyć objętość swoich włosów, chcesz, aby były gęstsze i mocniejsze, preparat na porost włosów na pewno pomoże Ci w zdobyciu upragnionego celu.
  • Ogólna poprawa włosów – większość preparatów na porost włosów działa nie tylko pobudzająco, ale także wzmacniająco. Dostarczają składników odżywczych do cebulek włosów, przez co włosy stają się mocniejsze i bardziej wytrzymałe.

Jaki preparat na porost włosów będzie najlepszy?

Wybierając preparat na porost włosów, nie trzeba ograniczać się do jednego środka. Szybki porost włosów zapewni Ci połączenie kilku metod. Oto główne sposoby, które możesz ze sobą połączyć:

  • Dieta – najważniejsze, aby Twoja dieta była zbilansowana i nie zabrakło w niej żadnych składników odżywczych. Największą rolę w procesie produkcji włosów odgrywają witaminy z grupy B, witaminy A, E, C, D oraz minerały, a w tym żelazo, magnez, cynk.
  • Drożdże – są niezwykle cennym środkiem w walce o piękne włosy. Pij codziennie przez trzy tygodnie napój z drożdży spożywczych, a przekonasz się, jak silne jest ich działanie.
  • Tabletki na porost włosów – należy dobierać je bardzo ostrożnie, najlepiej konsultując wybór z lekarzem. Dostępne w aptekach drożdże w tabletkach są świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają problem z nieprzyjemnym smakiem napoju z drożdży.
  • Kosmetyki – zadbaj o to, by kosmetyki codziennego użytku, takie jak szampon i odżywka, były przeznaczone dla włosów wypadających. Te będą zawierały najwięcej składników pobudzających porost i powstrzymujących wypadanie włosów.
  • Wcierki – kuracja wcierkami może okazać się niezastąpiona, jeżeli dobrze wybierzemy preparat. Pierwsze efekty mogą być widoczne już po kilku dniach, w postaci delikatnego meszku na skórze głowy. O poradę zapytaliśmy specjalistów Vichy, którzy mówią o Dercos Neogenic – kuracji powstrzymującej wypadanie starych, oraz przyspieszającej porost nowych włosów.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE