Odżywka przeciw wypadaniu włosów i inne zalecane kosmetyki

Odżywka przeciw wypadaniu włosów i inne zalecane kosmetyki

Zima uważana jest za najtrudniejszy okres dla włosów. Przede wszystkim z tego powodu, że są one narażone na zmienne temperatury, czyli ciepło w pomieszczeniach i zimno na zewnątrz. Dodatkowo w zimie bardzo często nosimy grube czapki, które nie pozwalają skórze oddychać, doprowadzają do nadmiernego pocenia się skóry głowy i wzmożonej pracy gruczołów łojowych. Niekorzystnie na włosy wpływa również wiatr i mróz, dlatego szczególnie w tym okresie obserwujemy znaczne osłabienie włosów doprowadzające do ich nadmiernego wypadania.

Szampon przeciw wypadaniu włosów

Na szczęście obecnie można kupić specjalne kosmetyki stworzone właśnie dla potrzeb włosów osłabionych i nadmiernie wypadających. Są to produkty bardzo skuteczne, posiadające składniki aktywne pochodzenia naturalnego, jak np. ekstrakt z ekologicznej bazylii. Przykładem takiego produktu jest szampon przeciw wypadaniu włosów Basil Element, który efektywnie myje włosy, dobrze się pieni i utrzymuje je we właściwej kondycji. Dodatkowo dzięki zawartości wyciągu z bazylii wpływa również na wzmocnienie cebulek, a co za tym idzie – zapobiega wypadaniu włosów.

Odżywka przeciw wypadaniu włosów

Osoby, które zauważyły u siebie osłabienie i nadmierną utratę włosów, powinny zdecydować się również na regularne stosowanie odżywki przeciw wypadaniu, która również ma właściwości wzmacniające. Kosmetolodzy polecają odżywkę Basil Element. Jest to kosmetyk skuteczny, o odpowiedniej konsystencji i szybkim działaniu. W zimie warto stosować go codziennie – po każdym umyciu włosów.

Dokładając wszelkich starań, by zahamować proces nadmiernego wypadania włosów, należy również pamiętać o tym, co się do tego przyczynia. Duże znaczenie mają uszkodzenia mechaniczne, które fundujemy włosom poprzez silne rozczesywanie ich oraz używanie nieprawidłowych szczotek. Każdy, kto zauważył u siebie problemy z rozczesaniem kosmyków lub nawet kołtuny, powinien zmienić sposób czesania, czyli rozczesywać włosy nie dopiero po spłukaniu odżywki, ale jeszcze przed. Pokryte odżywką włosy są łatwiejsze do rozczesania, a po spłukaniu odżywki i wysuszeniu ich prezentują się o wiele lepiej – bardziej lśniąco i zdrowiej.

Kosmetyki dla Ciebie: www.visplantis.pl

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE