Domowe sposoby na zagęszczenie włosów

Domowe sposoby na zagęszczenie włosów

Świetnym rozwiązaniem stają się domowe sposoby na zagęszczenie włosów, które pozwalają włosy odbudować i wzmocnić bez efektów ubocznych.

Olejowanie

Ciekawym sposobem, który pomaga zagęścić włosy, jest masaż głowy za pomocą ciepłej oliwy z oliwek, która doskonale wspomaga cebulki włosowe i pomaga im odbudować się w naprawdę doskonały sposób. 10-minutowa maseczka poprawia krążenie krwi, oczyszcza skórę głowy, usuwa zanieczyszczenia i odblokowuje pory, które spowalniają zagęszczanie włosów.

Zamiast oliwy z oliwek można zastosować również inne oleje roślinne lub ich mieszanki, dlatego warto spróbować podczas kuracji zagęszczających włosy kompozycji z olejku lawendy, olejku z róży rdzawej, olejku z tymianku, olejku z jojoba czy oleju kokosowego. Mieszanki olejów wykorzystywane do masażu skóry głowy działają na nią zbawiennie, skutecznie wspomagając odbudowę kosmyków od cebulek aż po same końcówki.

Szczotkowanie

Podczas pielęgnacji włosów, gdy zależy nam na ich zagęszczeniu, warto szczotkować je delikatnie dwa razy dziennie, jednak najlepiej, gdy są lekko zwilżone, co pozwala na poprawę krążenia krwi głowy, lepsze odżywienie mieszków włosowych i skuteczniejszy wzrost.
Jeżeli szukasz jeszcze innych sposobów na domowe kosmetyki, doskonale sprawdzić może się wywar z cebuli, który stosowany do opłukiwania włosów, pozwala skutecznie zwiększyć ich wzrost oraz nadaje im niezwykły blask, który skutecznie poprawia nie tylko wygląd, ale i zdrowie włosów. Ciekawym kosmetykiem z kuchennej domowej szafki jest także ocet jabłkowy, który skutecznie pobudza zagęszczanie włosów.
Gdy staramy się zwiększyć objętość fryzury, dobrze jest również ograniczyć kosmetyki z zawartością silikonu, który daje krótkotrwałe rezultaty, a na dłuższą metę obciąża kosmyki i sprawia, że stają się one przesuszone i niezbyt dobrze rosną. Mycie włosów codziennie to również nie jest najlepszy sposób, bowiem sprawia on, że kosmyki nie mają zbyt wiele czasu na regenerację – zwłaszcza gdy korzystamy z niepewnej jakości szamponów. Naturalne oleje, które znajdują się na skórze głowy, pomagają włosom szybciej rosnąć, dlatego jeżeli chcemy mieć gęstszą czuprynę, nie powinniśmy myć głowy za często.

Źrodło: http://drhair.pl/zageszczanie-wlosow/domowe-metody-zageszczania-wlosow/

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE