Na poziomie – dla kogo spodnie i spódnice z wysokim stanem?

Na poziomie – dla kogo spodnie i spódnice z wysokim stanem?

Spodnie i spódnice z wysokim stanem nadają szyku i elegancji. Sprawdź, czy są dla Ciebie.

Krągłości kontrolowane

Kończące się ponad pępkiem zarówno spodnie, jak i spódnice to doskonały wybór dla osób o krągłych biodrach. Pod warunkiem, że postawimy na wersje obcisłe, przylegające do krągłości. W przypadku spódnic mówimy więc o spódnicach ołówkowych, a jeśli spodnie to tylko te ściśle okalające biodra, a także łydki. Taka garderoba to trafiony wybór szczególnie dla posiadaczek figury typu klepsydra, u których obfite biodra i biust oddzielone są od siebie wcięciem w talii. Szczupłe nogi zaś proszą się o założenie szpilek.

A co z paniami, u których krągła jest cała sylwetka? Te również mogą nosić spodnie i spódnice z wysokim stanem, ale muszą bardzo uważać na dobór kolorystki oraz obuwia. Im mniej wzorów i odważnych kolorów, tym lepiej. Przy masywnych nogach kiepskim pomysłem mogą okazać się również obcisłe legginsy lub jegginsy. Góra high waist zostaje więc dopasowana, dół natomiast wybieramy nieco luźniejszy. Spódnice warto zestawiać z ciemnymi rajstopami i dopasowanymi do nich kolorystycznie botkami.

Chłopczyce też są na poziomie!

Dla posiadaczek bardzo szczupłej, chłopięcej figury, bez wyraźnie zarysowanej linii bioder, idealne będą boyfriendy z – a jakże – wysokim stanem. Luźny fason w spodniach high waist kompletnie nie sprawdziłby się u klepsydry, wiolonczeli czy jabłka. Ale u chłopczycy stanowi idealne rozwiązanie, jeśli chcemy dodać biodrom trochę wypukłości. Do spodni typu boyfriend warto dobrać pasek, który jeszcze bardziej podkreśli wcięcie i tym samym optycznie oddzieli górę od dołu.

Jabłka – ukryć dysproporcje

Sylwetka w typie jabłka charakteryzuje się szczupłymi i zgrabnymi nogami, ale obfitymi biodrami, ramionami, a także brzuchem. Spodnie i spódnice z wysokim stanem podkreślą w niej smukłe nogi i odwrócą uwagę od masywnej góry oraz wydłużą krótki tułów.

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE