Jak wysmuklić nogi bez zakładania szpilek?

Jak wysmuklić nogi bez zakładania szpilek?

Kobiety, którym zależy na optycznym wysmukleniu sylwetki często słyszą, że powinny nosić buty na obcasie. Najlepiej klasyczne szpilki z odsłoniętą przednią częścią stopy. Nie brakuje jednak pań, które wolałyby inne rozwiązanie. Wysokie obcasy nie zawsze są wygodne i nie zawsze można je nosić, poza tym byłoby to bardzo niezdrowe dla stawów. W jaki sposób można więc optycznie wysmuklić sylwetkę, a zwłaszcza nogi, bez konieczności sięgania po szpilki?

 Noś się wysoko!

Wcale nie chodzi tu o paradowanie z nosem zadartym do nieba, ale… w spodniach i spódnicach z wysokim stanem. Spódnica ołówkowa zapinana niemalże pod biustem lub dżinsy opinające talię doskonale wydłużą optycznie nogi, którym chciałybyśmy dodać kilka centymetrów. To opcja również dla pań o pełnych biodrach i udach.

Spódnica – do samych kostek

Spódnice do kostek sprawdzają się najlepiej oczywiście latem. Przy krótkich, a tym bardziej masywnych nogach, szeroka i długa spódnica to pewna propozycja na wakacje. Zimą również można w niej chodzić, ale takie stylizacje są wtedy trudniejsze. Należy je zestawiać z bardzo stylowymi botkami i odpowiednio skrojonym płaszczem lub kurtką. Zdecydowanie łatwiej jest wybrać wspomnianą już ołówkową spódnicę, botki lub jednolite kozaki oraz czarne, kryjące rajstopy, które zawsze efektownie wyszczuplają łydki. Spódnica może być dwukolorowa – po bokach powinna posiadać czarne pasy, które odejmą parę centymetrów obwodu.

Skromnie z kolorami

O ile na letniej spódnicy wzory i kolory nie zaszkodzą, o tyle na co dzień lepiej wybierać stylizacje jednolite kolorystycznie. Dotyczy to zwłaszcza zestawiania spodni i obuwia. Buty – wysokie, niskie czy botki na niedużym obcasie – powinny być w tym samym kolorze, co spodnie lub rajstopy. Inaczej będą wyraźnie odcinać się od nóg, co zdecydowanie je skróci.

Równowaga w materiałach

Przy krótkich, a także sporych udach i łydkach, nie sprawdza się noszenie od pasa w dół ciężkich materiałów. Te lepiej zostawić na górze. Rezygnujemy więc ze sztruksowych spodni czy grubej, wełnianej spódnicy.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE