Kiedy warto nosić legginsy?

Kiedy warto nosić legginsy?

Legginsy są niezwykłym elementem odzieży – pasują niemal do wszystkiego, mogą być głównym atutem jak i zwykłym dodatkiem stylizacji.  

Legginsy jako praktyczny ubiór przeszłości

Legginsy w formie jaką dzisiaj widzimy pojawiły się dosyć niedawno i jest to wariacja ciepłych i praktycznych ubrań, jakie noszono kilkadziesiąt lat temu. Na początku XXI wieku moda jednak obrała nieco inny kierunek i legginsy po wielu latach powróciły jako nieodzowna część garderoby każdej kobiety. Dziś jednak te spodnie to nie tylko świetna odpowiedź na przejściowy ubiór, który będzie cieplejszy od krótkich shortów na lato bądź grubych jeansów na zimę. Legginsy znajdują zastosowanie w wielu różnych przypadkach. Kiedy warto założyć legginsy?

Legginsy do biegania

W przypadku spodni biegowych, należy przede wszystkim szukać takiej pary, która będzie dobrze przylegać do naszego ciała. Ponadto taki ubiór powinien być wykonany z materiału termoaktywnego. Wtedy legginsy bardzo dobrze będą odprowadzać pot, a przy okazji utrzymają odpowiednią temperaturę ciała. Co więcej, tego typu spodnie do biegania powinny przede wszystkim mieć właściwe szwy, które nie tylko pozwolą nam na bezproblemowe rozciąganie i zagwarantują wytrzymałość, ale przy okazji nie ulegną zniszczeniu podczas prania. Ponadto dobre legginsy do biegania to takie, które nie powodują otarć.

Legginsy na fitness i do ćwiczeń

Legginsy na fitness i do ćwiczeń będą bardzo podobne do tych do biegania. Jednakże, należy pamiętać o kilku kluczowych różnicach. Przede wszystkim spodnie na fitness i na siłownie będą zakrywały kolana. Niejednokrotnie przyjdzie nam wykonywać ćwiczenie na kolanach, co w przypadku legginsów krótkich mogłoby spowodować u nas otarcia. Oprócz tego, ten typ odzienia do ćwiczeń fitness i siłowni musi być pozbawiony dodatkowych elementów bądź szwów, które krępowałyby nasze ruchy. Tak samo jak i te do biegania, legginsy muszą odpowiednio przylegać do ciała i być wykonane z materiałów, które odprowadzają pot i utrzymują nasze ciało suche.

Legginsy do sportów zimowych

Legginsy do wypraw w góry powinny być przede wszystkim grube i ciepłe. Dzięki temu utrzymają temperaturę nóg, a przy tym będą o wiele wygodniejszym rozwiązaniem niż jakiekolwiek inne spodnie. Legginsy termiczne mają również inne zalety. Warto zauważyć, że bardzo dobrze oddychają, co w połączeniu z termoregulacją oraz odprowadzaniem potu daje nam idealne wyjście na górskie wędrówki.

Legginsy dla puszystych

Spodnie dla osób plus size powinny być wykonane z grubszego i ciemnego materiału, np. w kolorze czarnym. Kolor ten znany jest ze swoich właściwości wyszczuplających i bardzo dobrze ukrywa dodatkowe kilogramy. Szczególnie dobrym rozwiązaniem jest połączenie tego typu spodni z tuniką, dłuższą bluzką bądź nawet swetry typu poncho.

Legginsy na co dzień

Legginsy znane są z tego, że to jeden z najwygodniejszych typów spodni. Rozciągliwy oraz niepodrażający skóry materiał to zalety, dzięki którym nawet uniwersalne legginsy sportowe można nosić każdego dnia.

 

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE