Makijaż dużych oczu – triki i inspiracje

Makijaż dużych oczu – triki i inspiracje

Masz duże oczy? Jesteś szczęściarą! Niejedna koleżanka z pewnością Ci ich zazdrości. Duże oczy są nieprzemijająco na topie. Dlaczego? To proste: odpowiadają głęboko wpisanemu w naszą kulturę archetypowi piękna, do którego należą również pełne usta i chociażby owalny kształt twarzy. Aby więc nie zmarnować tego daru natury, ale odpowiednio go wyeksponować, ważne jest, by dowiedzieć się jak odpowiednio podkreślać nasz (szczęśliwym trafem, ja również jestem posiadaczką dużych oczu) atut i nie popełniać podstawowych makijażowych błędów, które nie dodadzą nam urody. Jak zatem malować duże oczy?

Podkreślaj oko kreskami

Choć mówi się, że posiadaczki dużych oczu mogłyby podkreślać je tylko tuszem do rzęs, mile widziane w ich kosmetyczce są także kredki lub eyelinery. Oko, zwłaszcza, jeżeli wydaje się jego posiadaczce zbyt duże lub wypukłe, można zmniejszyć lub lekko wymodelować za pomocą odpowiedniej kreski. Jakiej?

Panie o dużych oczach mogą pozwolić sobie na obrysowanie całego konturu oka, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz oka. Taki trik optycznie je zmniejszy i nada makijażowi mocniejszy, wieczorowy charakter. Warto jednak pamiętać, aby kolor kreski dopasować do swojego typu urody. Posiadaczki typu ciepłego (Jesień, Wiosna), będą bowiem lepiej wyglądały w kreskach brązowych niż w czarnych, które są wręcz stworzone dla typów zimnych (Zima i Lato).

Unikaj perłowych cieni

Duże oczy należy podkreślać matowymi cieniami do powiek. Chodzi o to, aby niepotrzebnie nie powiększać optycznie i tak już dużych oczu poprzez ich nadmierne rozświetlanie perłowymi cieniami, bo nie będzie to wyglądać korzystnie.

Dlatego też jasnych, nasyconych drobinkami cieni używaj jedynie dla delikatnego podkreślenia wewnętrznych kącików oczu – rozświetli to spojrzenie i doda mu świeżości, natomiast na resztę powieki nakładaj matowe cienie w lekko przydymionych barwach, odpowiednich do Twojego typu urody. Przy nakładaniu makijażu pamiętaj jednak, aby zawsze matowić powiekę i nie dopuszczać do „rolowania” cieni.

Unoś i podkręcaj rzęsy

Duże oczy to świetny „materiał” do tego, aby zalotnie podnosić i podkręcać rzęsy aż do nieba. 🙂 Dzięki podniesieniu i podkręceniu rzęs, nadasz spojrzeniu lekkości i kokieterii. Aby podnieść rzęsy, wystarczy przytrzymać ich końce szczoteczką od tuszu przez kilkanaście sekund w górze podczas ich malowania. Efekt podkręcenia uzyskamy natomiast używając do makijażu zalotki.

Czasem pozwalaj sobie na makijażowe szaleństwa

Duże oczy pięknie wyglądają w towarzystwie firan rzęs. Doskonale wiedzą o tym gwiazdy, które na wielkie gale obowiązkowo przyklejają sztuczne rzęsy. Dzięki czemu, kępki i „freski” z rzęs stały się ostatnio modne, a dla posiadaczek dużych oczu, to wyśmienita wiadomość! Dodatkowa „porcja” rzęs wygląda bowiem na dużych oczach rewelacyjnie.

Rzęsy można spokojnie założyć na wesele lub imprezę, pamiętając jednak, by nawet przy takich okazjach wyglądały jak najbardziej naturalnie, jak tylko to możliwe. W kwestii aplikacji sztucznych rzęs, łatwo bowiem przekroczyć cienką granicę pomiędzy wyglądem w stylu glamour, a kiczowatym, bazarowym lookiem.

Inspiruj się

Zawsze zwracaj uwagę na aktualne trendy w makijażu, które prezentują modelki i gwiazdy. To najprostszy sposób na podpatrywanie nie tylko tego, co w modzie piszczy, ale również specjalistycznych trików. Wszyscy Ci mówią, że przypominasz znaną aktorkę? A może sama zauważasz, że typem urody przypominasz słynną piosenkarkę? Jeśli tak, to świetnie, możesz spokojnie inspirować się jej makijażem. Jeśli natomiast nikt taki nie przychodzi Ci do głowy, następnym razem, podczas oglądania np. w kolorowego magazynu, zwróć uwagę na wielkość oczu i sposób makijażu sławnych kobiet. Podpatrywanie wystylizowanych przez profesjonalnych wizażystów gwiazd, to sprytna i tania metoda na poznawanie urodowych trików i rodzajów makijażu.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE