Eyeliner czy kredka – czym lepiej malować oczy?

Eyeliner czy kredka – czym lepiej malować oczy?

Odpowiedni makijaż oczu pozwala podkreślić spojrzenie, a także nadaje mu tajemniczości. Właściwie narysowana na powiekach kreska może też optycznie modelować kształt oka – powiększać je, zmniejszać lub lekko unosić. W drogeriach znajdziemy wiele kosmetyków, które pomogą nam podkreślić oczy. Swobodnie możemy przebierać zarówno w eyelinerach, jak i kredkach. Cały jednak szkopuł w tym, żeby kreski wykonane były odpowiednio zarówno do potrzeb makijażu, jak i naszych umiejętności, a pomocny w tym może okazać się właściwie dobrany kosmetyk. Który zatem wybrać? Podpowiadamy!

Eyeliner – przyjaciel (nie)każdej kobiety

Eyeliner to narzędzie w rękach każdej makijażystki. Dzięki niemu możemy osiągnąć pożądany przez nas kształt oka, a także wyrazistą, gładką kreskę, bez widocznych w niej ubytków. Na rynku mamy do czynienia z wieloma rodzajami eyelinerów. Znajdziemy m.in. kosmetyki w płynie, w proszku, czy w pędzelku. Efekt, jaki osiągniemy dzięki podkreśleniu powieki eyelinerem, będzie intensywny i zdecydowany. Eyeliner będzie też bardziej trwały od kredki i zapewni oczom makijaż na cały dzień.

Niestety, na używanie eyelinera mogą sobie pozwolić panie nieco bardziej wprawione w sztuce makijażu. Dlaczego? Wyraźnie zaznaczona na powiece kreska, musi być wykonana równo i precyzyjnie, gdyż od razu rzuca się w oczy. Ponadto, kreski wykonanej eyelinerem nie da się lekko poprawić – można ją albo poszerzyć, albo zupełnie zmyć płynem do demakijażu.Kredka do zadań specjalnych

Kredki do oczu można na rynku spotkać w wielu wariantach. W drogeriach dostaniemy zarówno te miękkie, jak i twarde, matowe i brokatowe, kolorowe i czarne. Wszystko w zależności od naszych potrzeb i fantazji. Kredka do oczu jest o wiele prostsza w aplikacji i nie wymaga tyle wprawy co eyeliner. Jeśli popełnimy błąd w makijażu, wystarczy tylko lekko zetrzeć palcem błędnie wykonaną kredką kreskę i możemy malować oko od nowa. Kreski malowane kredką są też zazwyczaj subtelniejsze od tych wykonywanych eyelinerem. Z tego powodu, kredka lepiej sprawdzi się przy delikatnym makijażu. Niestety, wszystkie wymienione powyżej cechy kredek powodują, że uznaje się je za kosmetyki mniej trwałe od eyelinerów.

Co wybrać?

Wybierając odpowiedni dla siebie kosmetyk, zwróć uwagę na swój stopień zaawansowania w wykonywaniu makijażu. Oprócz tego, pamiętaj też, aby przy wyborze kierować się swoim typem urody. Jeśli jesteś piegowatym rudzielcem, nie będziesz wyglądać korzystnie w czarnych, zrobionych eyelinerem kreskach. Jeśli natomiast masz wyrazistą, południową urodę, taki eyeliner może być wręcz dla Ciebie stworzony.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE