Makijaż korygujący przy wystających kościach policzkowych – sprawdź to!

Makijaż korygujący przy wystających kościach policzkowych – sprawdź to!

Wydatne, wręcz odstające kości policzkowe – niby to o wiele mniejszy mankament niż bardzo wąskie usta czy garbaty nos, a jednak można się na ich punkcie nabawić kompleksów. Makijaż pomoże odwrócić od nich uwagę, pod warunkiem, że zastosujemy inne reguły niż w przypadku typowego make-upu.

Makijaż wydatnych kości policzkowych – jak tego nie robić?

Wizażyści lubią podkreślać kości policzkowe, dlatego utarł się pewien schemat ich modelowania za pomocą bronzera i rozświetlacza. W rutynowym makijażu bronzer nakłada się gęstym pędzlem tuż pod linią kości policzkowych, a na ich szczycie rozprowadza rozświetlacz. Jeśli chcemy złagodzić ostre rysy kości policzkowych, nie możemy postępować zgodnie z tą zasadą. To proste – jasne elementy makijażu uwypuklają i podkreślają, ciemniejsze ukrywają. Nasze wydatne z natury kości policzkowe po potraktowaniu rozświetlaczem byłyby jeszcze bardziej odstające i widoczne. Nie oznacza to jednak, że dla uzyskania przeciwnego efektu powinnyśmy roświetlacz i bronzer zastosować odwrotnie.

Łagodne rysy twarzy – jak je uzyskać?

Przy wydatnych kościach policzkowych bronzer rozprowadzamy na całej twarzy. Aplikujemy go na nos, czoło, brodę, dekolt i na środek policzków. Ważne, aby jego odcień dobrze zgrywał się z używanym przez nas odcieniem podkładu. Bronzer zawsze będzie ciemniejszy, musimy jednak zadbać o to, by granice między jednym a drugim kosmetykiem nie były na twarzy widoczne. Pomoże nam w tym gruby, gęsty pędzel.

Po nałożeniu bronzera przychodzi kolej na róż. Róż aplikujemy zawsze na środek policzka i prowadzimy pędzel lekko w górę. Nie musimy tworzyć różowej smugi wzdłuż kości policzkowej aż do skroni – przecież naturalny rumieniec nie pojawia się w tym miejscu. Nad różem delikatnie nakładamy rozświetlacz, pilnując, aby nie zapędzić się zanadto w kierunku kości policzkowych. Tak przeprowadzone konturowanie pozwoli nam zmiękczyć rysy twarzy. Jeśli efekt nie jest wystarczający, uwagę od wystających kości policzkowych możemy odwrócić mocniejszym makijażem oczu lub ust.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE