Kapuściane odchudzanie

Kapuściane odchudzanie

Diety krótkoterminowe od lat cieszą się ogromną popularnością wśród tych, którzy borykają się z problemem nadprogramowych kilogramów. Obiecują w końcu wszystko, o czym marzymy: widoczne efekty w ekspresowym czasie. Czego chcieć więcej? Niestety, diety krótkoterminowe mają najczęściej równie krótkotrwały efekt, co czas trwania. Mogą jednak posłużyć jako wstęp do dłuższej diety albo oczyścić nasz organizm ze szkodliwych toksyn.

Kapusta ułatwia odchudzanie i oczyszcza organizm

Jedną z takich diet jest dieta kapuściana. To kuracja bardzo popularna wśród gwiazd, które stosują ją, by zrzucić kilka zbędnych kilogramów przed ważnymi wydarzeniami. Jak sama nazwa wskazuje, opiera się w głównej mierze o ogólnie dostępną kapustę, z której zupę możemy jeść w trakcie diety bez ograniczeń. Choć może brzmieć to optymistycznie – zwłaszcza dla miłośników kapusty – dieta po 3-4 dniach staje się bardzo monotonna i na myśl o kolejnej porcji zupy większość wolałaby już nigdy o niej nie słyszeć. Jest to jednak dieta niewątpliwie skuteczna i osiągalna nawet dla średnio wytrwałych. Należy jednak pamiętać, że nie można stosować jej dłużej, niż zalecany tydzień – dieta nie dostarcza bowiem wszystkich niezbędnych składników i może znacznie obciążyć serce.

Dieta kapuściana – przykładowy jadłospis

Rozpiska na cały tydzień (ukośnik oznacza kolejny posiłek, tj. II śniadanie, obiad, itd.)

Dzień 1: zupa kapuściana, filiżanka czarnej kawy/surowe warzywa lub sałatka warzywna/zupa kapuściana, gorzka herbata/lekki owoc (nie banan)/duże ilości wody mineralnej lub soku owocowego.

Dzień 2: warzywa świeże lub gotowane (najlepiej zielone liściaste, nie wolno spożywać: fasoli, kukurydzy, grochu)/zupa kapuściana/2 pieczone ziemniaki w mundurkach).

Dzień 3: zupa kapuściana/owoce z wyjątkiem bananów, szklanka gorzkiej herbaty/warzywa (poza ziemniakami)/niskokaloryczne owoce/ew. zupa kapuściana.

Dzień 4: zupa kapuściana/banany (max. 4)/2l odtłuszczonego mleka.

Dzień 5: zupa kapuściana/200g mięsa (pierś z kurczaka lub wołowina)/6 pomidorów.

Dzień 6: zupa kapuściana/mięso (filet z kurczaka lub indyka, gotowana wołowina lub chuda ryba)/talerz zielonych warzyw.

Dzień 7: zupa kapuściana/brązowy ryż z niskokaloryczny z warzywami/duże ilości soków owocowych lub wody niegazowanej

Ważne: każdego dnia należy pić duże ilości niegazowanej wody mineralnej.

Zalety, wady i przeciwwskazania

ZALETY

  • prosta i tania w przygotowaniu,
  • skuteczna (traci się 3-6kg, w zależności od organizmu),
  • przy zalecanym stosowaniu (tydzień), nie obciąża organizmu.

WADY

  • monotonna,
  • skuteczna jedynie dla osób mających niewielką nadwagę,
  • bardzo duże prawdopodobieństwo wystąpienia efektu jo-jo po jej zakończeniu.

PRZECIWWSKAZANIA

W związku z tym, że jest to dieta dość restrykcyjna, zaleca się konsultację z lekarzem przed każdym jej rozpoczęciem, szczególnie, jeśli choruje się przewlekle albo w przeszłości miało się problemy wynikające ze zmian sposobu odżywiania.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE