Jak zadbać o delikatną skórę dziecka w upały – poradnik

Jak zadbać o delikatną skórę dziecka w upały – poradnik

Szczególnie latem, gdy słońce daje się nam we znaki, nieodpowiednio nawilżona i ochroniona skóra kilkulatka mogłaby ulec poważnym podrażnieniom. Jak więc dbać o skórę dziecka podczas upałów? Jakie środki zastosować, by przebywanie na świeżym powietrzu nie skończyło się poparzeniem? Poznaj skuteczne sposoby!

Chroń skórę swojego dziecka – wybierz odpowiednią odzież na lato

Lato to ulubiona pora roku naszych szkrabów, trudno więc oczekiwać, że wakacje spędzą zamknięte w domu. Przebywanie na dworze, a co za tym idzie, na słońcu, jest nieuniknione. By wakacje były dla każdego członka rodziny zbiorem wyłącznie dobrych wspomnień, trzeba już wcześniej zadbać o ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Jak już wspomnieliśmy na wstępie, skóra kilkulatka jest o wiele mniej odporna na promieniowanie UV i inne substancje szkodliwe niż skóra osoby dorosłej, a dodając do tego wzmożone pocenie, o wiele łatwiej przeniknąć owym substancjom do organizmu przez młody naskórek. Trzeba więc właściwie chronić skórę dziecka.

Jak dbać o skórę dziecka? Podstawę stanowi zadbanie o odpowiednią odzież dziecięcą na lato, w której ciało nie ulegnie podrażnieniu mimo upału i kontaktu z potem. Najlepiej, by były to ubrania z naturalnych włókien, nie syntetycznych, na przykład bawełniane, chroniące przed promieniowaniem UV. Dobrze prać je w delikatnych środkach, bez silnych substancji chemicznych. Takie przewiewne ubranka dla dzieci będą nie tylko wygodne, ale przede wszystkim będą odpowiednio chronić skórę malucha.

Inne środki ostrożności na wakacjach

Jeżeli temperatura na dworze przekracza 30 stopni, najlepiej pozostać wtedy w domu i poczekać, aż minie ten największy upał. Jeżeli jednak dziecko nie reaguje negatywnie na taką wysoką temperaturę, na przykład nie ma zawrotów głowy czy mdłości, można śmiało iść z nim na świeże powietrze, trzeba jednak zadbać o to, by bawiło się w cieniu. Nie można także zapomnieć o nakryciu głowy lub dużym parasolu, które uchronią przed udarem słonecznym. Niezbędny jest też krem ochronny z filtrem przeciw promieniowaniu UV. Warto wybrać krem wodoodporny, gdy spędzamy wakacje z dzieckiem nad morzem. Te środki ostrożności są szczególnie ważne między godziną 10.00, a 15.00, gdyż to właśnie wtedy słońce świeci najintensywniej.

Z racji tego, że latem dziecko intensywniej się poci, trzeba tez uzupełniać na bieżąco płyny w organizmie. Idąc więc na plażę z maluchem, koniecznie weźmy butelkę wody źródlanej lub mineralnej i dbajmy, by dziecko często z niej korzystało. Tych kilka skutecznych i prostych sposobów pozwoli zadbać o delikatną skórę naszego dziecka w okresie letnich upałów, a także pomoże zachować mu dobre samopoczucie podczas plażowych zabaw. Nigdy nie pozwól, by Twój maluch ucierpiał wskutek letniego słońca – przygotuj się na to przed wyjazdem na wczasy odpowiednio wcześnie!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE