Wzrasta zainteresowanie egzotycznymi wakacjami

Wzrasta zainteresowanie egzotycznymi wakacjami

Mimo że w bieżącym roku Polacy po raz kolejny najchętniej wybiorą się na urlop do swoich ulubionych krajów, jak Grecja, Hiszpania, Egipt czy Chorwacja, biura podróży i specjaliści z branży turystycznej zgodnie przyznają: coraz częściej stawiamy na egzotyczne kierunki, kuszeni wizją poznawania nowych kultur, odkrywania ciekawych miejsc i spędzenia niezapomnianych wczasów w atrakcyjnej cenie.

Egzotyka tańsza i łatwiej dostępna

Na wzrost popularności egzotycznych kierunków wakacyjnych wpływ ma niewątpliwie kilka czynników. Do najważniejszych zaliczyć można z pewnością aspekty komunikacyjne i cenowe. Loty do takich krajów jak Tajlandia, Meksyk, Indie czy Kuba oferuje nam coraz większa liczba przewoźników, w tym także tanie linie lotnicze. Co więcej, ceny wycieczek w egzotyczne rejony świata systematycznie spadają, co przy coraz wyższym standardzie życia przeciętnego Polaka sprawia, że wycieczki tego rodzaju stają się dla nas coraz bardziej przystępne. Kolejnym argumentem „za” jest z pewnością coraz bogatsza oferta biur podróży. Operatorzy turystyczni dostrzegają wzrost zainteresowania i błyskawicznie na niego reagują, wprowadzając do swoich ofert nowe wakacyjne kierunki. Wchodząc na stronę http://dreamtours.pl/, zawierającą oferty last minute największych touroperatorów, znajdziemy sporą ilość wycieczek egzotycznych do najodleglejszych zakątków świata, często w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Podróż w nieznane

Tym, co przyciąga i kusi w egzotyce, jest fakt, że dla wielu z nas są to wciąż nieodkryte obszary. W tej tajemniczości jest coś, co pociąga i fascynuje, skłaniając do wyboru Indii, Meksyku czy krajów Dalekiego Wschodu zamiast znanej i sprawdzonej Grecji, Chorwacji czy Hiszpanii. Na uwagę zasługuje również fakt, że wiele osób decyduje się na takie wczasy wyjechać indywidualnie, samemu organizując sobie transporty, noclegi, ubezpieczenia czy niezbędne dokumenty. Jest to jednak bardzo czasochłonne, dlatego zdecydowana większość stawia na komfort i profesjonalizm, gwarantowane przez biura podróży.

Ile kosztują egzotyczne wakacje?

O ile obniżki cen są faktem, o tyle musimy przygotować się na to, że ceny wciąż są wyższe niż w przypadku last minute w Grecji czy Hiszpanii. W zależności od standardu hotelu, miejsca zakwaterowania, operatora i innych czynników, tygodniowy pobyt w Chinach, Indiach, na Dominikanie, Kubie czy w Dubaju to koszt ok. 4000-5000 zł za osobę. Nie są to małe pieniądze, jednak możliwość poznania tego, co do tej pory było nieznane, sprawia, że wielu z nas decyduje się, by je wydać.

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Eeg Biofeedback: zdobądź sprawność astronauty
Prawidłowe Ciśnienie Krwi: jak o nie zadbać?
Andrzejki: zorganizuj idealna imprezę
Poprawna Samoocena: jak nad sobą pracować?
Egzotyczne Napoje: pyszne nie tylko w wakacje
Protezy Na Zatrzaskach: nowoczesna stomatologia