Jak dbać o skórę?

Jak dbać o skórę?

Napięta i zdrowa skóra, niczym u nastolatka, to coś, czym chciałby móc się poszczycić niemal każdy. Jak to osiągnąć? Poprzez odpowiednią pielęgnację, która pozwoli cieszyć się pięknym ciałem przed długi czas. Poniżej znajdziesz podstawowe zasady dbania o skórę. A zatem, jak dbać o skórę?

Strzeż się promieni UV

To pierwsza i najważniejsza zasada w pielęgnacji skóry. Choć promienie słoneczne aktywizują wytwarzanie w naszym organizmie witaminy D, opalanie się nie przynosi korzyści skórze, przyśpieszając tylko proces jej starzenia. Nikogo nie trzeba też chyba przekonywać, że szkodliwe dla stanu skóry jest też korzystanie z solarium. Nadmierna ekspozycja na promienie UV grozi bowiem nie tylko szybszym starzeniem się skóry, ale także zwiększa ryzyko nachorowania na wyjątkowo złośliwy i trudny w leczeniu nowotwór – czerniaka.

Bierz chłodne prysznice

Szybki, letni prysznic, to często niedoceniany sposób na poprawę samopoczucia i… zdrowia! Letni natrysk potrafi zdziałać cuda i z powodzeniem zastąpić poranną kawę, a do tego jest o wiele zdrowszy. Dlaczego? Po pierwsze nie wypłukuje magnezu. 😉 Ale spełnia też o wiele więcej zdrowotnych funkcji. Letni, kilkuminutowy prysznic, prowokuje bowiem naczynia krwionośne do zwężania się i rozszerzania, przez co korzystnie wpływa na wygląd skóry. Poza tym, poprawia krążenie, co sprzyja ujędrnianiu ciała. Jakby tego było mało, zwyczajnie pobudza i poprawia humor, poprzez nasilenie wydzielania niektórych hormonów, m.in. adrenaliny.

Rób peelingi

Peeling, to nic innego, jak zabieg mający na celu złuszczenie naskórka, czyli usunięcie martwych komórek , które pozostały na powierzchni skóry, po jej samoistnej regeneracji. Służy to wygładzeniu skóry i poprawie jej wyglądu oraz umożliwia kosmetykom pielęgnacyjnym, nakładanym po peelingu, głębsze wnikanie i lepsze działanie. Aby zachować piękny wygląd skóry, peelingi są wręcz nieodzowne!

Używaj balsamów

Na rynku mamy do wyboru całą gamę balsamów pielęgnujących ciało, w zależności od jego potrzeb. Wybierając odpowiedni, należy pamiętać o indywidualnych potrzebach naszego ciała. Najważniejsze jednak, aby często nawilżać i natłuszczać skórę, co zapobiegnie jej odwodnieniu lub wysuszeniu i nadmiernemu rozciąganiu (np. podczas ciąży) i nie doprowadzi do powstania rozstępów. Pamiętajmy też, aby skórę nawilżać codziennie. W walce z cerą problematyczną efektywnie pomaga olej z konopi, ponieważ działa antybakteryjnie i wzmacnia barierę lipidową skóry. Nigdy nie można zapominać, że codziennej dawki nawilżenia potrzebuje każdy rodzaj skóry, nawet tłusta!

Zdrowo się odżywiaj

Odpowiednio zbilansowana dieta jest podstawą pięknej skóry. Jeśli bowiem jedząc, dostarczać będziemy sobie toksyn, skutkować będzie to niekorzystnym wyglądem skóry. Co więcej, nadmierne dostarczanie organizmowi niezdrowych tłuszczy, np. z fast foodów, powoduje zwiększenie ilości wydzielanego przez skórę potu i nieprzyjemnego zapachu. Zdrowa dieta obfituje natomiast w pokarmy bogate w cenne antyoksydanty, które neutralizują ataki wolnych rodników i opóźniają proces starzenia.

Nie zapominaj o relaksie

Aby skóra wyglądała pięknie, nie zapominaj o tym, aby ją rozpieszczać. W jaki sposób? Podstawową kwestią jest sen. Pamiętaj o regularnym wysypianiu się. Relaksująca drzemka w ciągu dnia również nie zaszkodzi, a wręcz zadziała na skórę twarzy lepiej niż nie drogi kosmetyk. Prawdziwym pielęgnującym i jakże przyjemnym rarytasem, będzie też masaż ciała z dodatkiem ulubionego olejku lub odżywcza kąpiel. Od czasu do czasu, warto też rozważyć profesjonalny zabieg kosmetyczny na ciało wykonywany w salonie urody.

Rzuć palenie

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że nikotyna, to prawdziwy wróg pięknej i zdrowej skóry. Gołym okiem można rozpoznać, która z dwóch osób jest palaczem, a która nie. I nie chodzi tu tylko o zmiany w zabarwieniu skóry (u palaczy skóra robi się lekko żółta), ale także o poziom starzenia się komórek. U palaczy, skóra starzeje się bowiem szybciej, a zmarszczki powstają przedwcześnie. Poza tym, skóra palaczy jest permanentnie niedotleniona, przez co wygląda na bardziej zmęczoną. Palenie papierosów zaostrza też objawy cellulitu, dlatego, jeśli chcesz mieć piękne ciało, pożegnaj papierosy!

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE