Jak przygotować się na nadejście lata?

Jak przygotować się na nadejście lata?

Kiedy Święta Wielkanocne odchodzą w niepamięć, zaczyna się okres szaleństwa, w którym z każdej strony doradza się nam „jak schudnąć 15 kilogramów do wakacji” albo „jak uzyskać ciało odpowiednie do bikini”. Od razu przyznajemy, że nie takich porad będziemy udzielać – schudnięcie tylu kilogramów w tak krótkim czasie nie jest łatwe (zwłaszcza dla osób, którym nie pozostaje wiele czasu na treningi czy przygotowywanie odpowiednich dań), a przeprowadzone niewłaściwie, niemal na pewno poskutkuje efektem jo-jo. Jeśli zaś chodzi o ciało do bikini – czyli tzw. bikini body – to w zasadzie nie ma o czym mówić: każdy z nas je ma, wystarczy jedynie założyć na siebie bikini (tak, to takie proste!). My podpowiemy Wam, jak przygotować się do wakacji tak, by wkroczyć w nie z dobrym nastrojem i samopoczuciem, przy okazji pozbywając się kilku zbędnych kilogramów. Oto nasze propozycje:

Korzystaj z wiosennej pogody

Wiosna to zdecydowanie najlepsza pora roku na wszelką aktywność na świeżym powietrzu – ci, którzy z jakichś powodów nie przepadają za upałami, nie mogą narzekać na to, że jest za gorąco; z kolei osoby niebędące fanami zimy nie mogą się usprawiedliwiać tym, że jest wciąż za zimno na wychodzenie na zewnątrz. Skorzystaj z tego i każdego dnia wybierz się na spacer, wyciągnij z piwnicy zakurzony rower albo zacznij biegać – najlepiej zmobilizuj do tego także swoich znajomych, wtedy o wiele łatwiej będzie Ci się regularnie motywować do działania!

Korzystaj z wiosennych… produktów

Wiosna, szczególnie ta późniejsza, to również czas, w którym na półkach sklepowych czy targach pojawia się coraz więcej świeżych owoców i warzyw. Nie musisz zastępować nimi wszystkich swoich posiłków, wystarczy, że zamiast słonych przekąsek w postaci krakersów czy paluszków zjesz kilka owoców, a zamiast sosu do makaronu dodasz grillowane warzywa. Nie tylko zaoszczędzisz w ten sposób nieco kalorii, ale i wspomożesz swój organizm. Dobrym pomysłem jest również zastosowanie – np. w ciągu kilku weekendów – diety owocowo-warzywnej, która oczyści Twój organizm po zimowych i wielkanocnych dostawach pożywienia.

Spróbuj czegoś nowego!

Wiosna to również czas nowych przeżyć i zmian. Może nie każdy z nas się zakocha czy odkryje swoje powołanie, ale na pewno każdy może spróbować czegoś, czego nie robił nigdy wcześniej. Kurs tańców latynoamerykańskich, wspinanie się po (nawet najmniejszych) górach czy nordic walking w zorganizowanej grupie to aktywności, które nie tylko będą nowym, ciekawym przeżyciem, ale i mogą pomóc Ci w poznaniu nowych ludzi. Nie trzeba też chyba wspominać, że świetnie wpłyną na Twoje ciało!

Przygotuj się na słońce

Osoby o wrażliwszej skórze przebywanie na słońcu często przypłacają nieprzyjemnymi wysypkami czy zaczerwienieniem. Aby tego uniknąć, na każde dłuższe wyjście na zewnątrz w słoneczną pogodę należy zabrać ze sobą krem z filtrem – wbrew pozorom, wiosenne słońce może dać nam mocno popalić, tym bardziej, że po zimie skórę trzeba do niego na nowo „przyzwyczajać”. Staraj się też rozsądnie dawkować opalanie – stopniowo zwiększaj czas, jaki spędzasz na pełnym słońcu, zaczynając od kilkudziesięciu minut.

Uzupełnij swoją garderobę

Zaopatrz się w ubrania, w których będziesz czuć się dobrze – nie kupuj sukienki dwa rozmiary za małej, bo jeśli nie uda Ci się w nią zmieścić wraz z przyjściem lata, Twoje samopoczucie niepotrzebnie się pogorszy. Zamiast tego znajdź takie rzeczy, w których już teraz się sobie podobasz, dzięki czemu żaden cieplejszy dzień nie zaskoczy Cię tym, że nie masz co na siebie włożyć.

Nastrój się pozytywnie!

Obsesyjne liczenie kilogramów i dni pozostałych do wakacyjnego wyjazdu sprawi, że cała wiosenna radość przemknie gdzieś koło Ciebie niezauważenie. Postaw sobie cele, które będziesz w stanie zrealizować – jeśli zamiast dziesięciu kilogramów schudniesz pięć i tak będzie to wielkim osiągnięciem. A najlepiej – zamiast na wagę, patrz na swój organizm. Ćwicz dla kondycji, większej wydolności, ładnej rzeźby ciała, a przede wszystkim: dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Jedz to, co Ci smakuje, ale jednocześnie po czym czujesz się dobrze – postaw na naturalne produkty i samodzielnie przygotowywane potrawy, pamiętając o tym, by starać się przyjmować je w miarę regularnie (4-5 razy dziennie). Pij dużo wody, która oczyści i nawodni Twój organizm, a przy tym usprawni metabolizm. I najważniejsze: nie zapominaj o optymizmie! Nawet, jeżeli w perspektywie nie masz wyjazdów do egzotycznych krajów, czeka Cię przynajmniej kilkanaście dni odpoczynku w niepowtarzalnej atmosferze, która zdarza się tylko latem!

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Poród: prywatnie czy państwowo?
Szkoła Rodzenia On-line: czy warto do niej uczęszczać?
Zgaga W Ciąży: jak sobie z nią radzić?
Skurcze Porodowe: sposoby łagodzenia bólu
Rodzicielstwo: gdzie szukać rady?
Wakacje W Ciąży: co warto wiedzieć przed wyjazdem?