Wybierasz się do ciepłych krajów? Pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej dziecka

Wybierasz się do ciepłych krajów? Pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej dziecka

O ile w kraju w tym miesiącu ostrego słońca nie uświadczysz, tak wczasy na Wyspach Kanaryjskich czy w Maroko sprawiają, że skóra dziecka wymaga szczególnej ochrony przeciwsłonecznej. Chociaż słońce zapewnia przyjemne ciepło, dłuższa ekspozycja na bezpośrednie działanie promieni słonecznych bez żadnej ochrony jest niebezpieczna w długofalowej perspektywie. Emitowane przez słońce promieniowanie UVA i UVB uszkadza DNA skóry, przyspieszając proces jej starzenia oraz sprzyja powstawaniu bolesnych oparzeń. Dlatego tak ważne jest, by zapewnić sobie ochronę przeciwsłoneczną na odpowiednim poziomie.

Filtr dobrany do potrzeb skóry

Chcąc uchronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, istotne znaczenie ma dobór kosmetyków z odpowiednio wysokim filtrem. Warto bowiem mieć świadomość, że każdy typ skóry ma różne potrzeby. Innej ochrony potrzebuje jasna karnacja, a innej – karnacja śniada. Ważną rolę odgrywa również wiek, np. mocniejszy filtr jest niezbędny do ochrony przeciwsłonecznej dzieci.

Jak dobrać filtr do potrzeb skóry? Najszybszy i najbardziej wiarygodny sposób to skorzystanie ze specjalnego konfiguratora dostępnego na stronie www.nivea.pl/sun. Odpowiadając na zadawane pytania, można w ciągu kilku minut otrzymać odpowiedź ze wskazaniem konkretnego produktu dostosowanego do potrzeb skóry. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrany kosmetyk zapewni dziecku optymalną ochronę przeciwsłoneczną.

W przypadku dziecka oznacza ona stosowanie kremów z filtrem SPF 50+. To ważne, ponieważ skóra malucha jest bardzo delikatna, dlatego szczególnie wrażliwa na negatywne działanie promieni słonecznych.

Nałóż krem i bezpiecznie spędzaj czas na słońcu

Wiele osób rezygnuje z ochrony przeciwsłonecznej, ponieważ chce zapewnić dziecku ładną opaleniznę. Wychodzą oni bowiem z założenia, że skoro pociecha jest już za granicą, niech w przedszkolu czy szkole pokaże się z zabarwiono na złocisto skórą.

Chcąc uzyskać ładną opaleniznę, wcale nie trzeba rezygnować ze stosowania kremów z filtrem. Mitem jest stwierdzenie, że kosmetyki przeciwsłoneczne nie przepuszczają promieni słonecznych. W rzeczywistości filtr UV służy ochronie przed poparzeniem słonecznym i przedwczesnym jej starzeniem. Smarując dziecko kremem, także tym zapewniającym wysoką ochronę, zapewnisz mu opaleniznę – filtr sprawi jednak, że barwnik będzie pojawiał się stopniowo, dzięki czemu opalenizna będzie nie tylko trwała, ale i równomierna.

Unikaj ostrego słońca

Podczas zagranicznego wyjazdu, także jesienią, ostre słońce najprawdopodobniej będzie codziennością. Staraj się więc unikać spacerów wtedy, gdy promienie słoneczne oddziałują najsilniej, tj. w godzinach od 10:00 do 15:00.

Jeśli jednak musicie wyjść, spacerujcie w cieniu. Pamiętaj także nie tylko o ochronie twarzy i ciała przed słońcem, ale też o zabezpieczeniu głowy. Przewiewna czapka z daszkiem to konieczność.

A R T Y K U Ł S P O N S O R O W A N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE