Nordic walking – aktywność dla każdego

Nordic walking – aktywność dla każdego

Nordic walking jest jedną z form aktywności fizycznej, która polega na marszu ze specjalnymi kijkami. Pomysł na ten sport zrodził się w Finlandii, gdzie szukano optymalnego rozwiązania na dodatkowy trening dla narciarzy. Pod koniec lat 90. ubiegłego stulecia Nordic walking został zarejestrowany jako sport i od tej pory systematycznie zyskuje setki tysięcy zwolenników na całym świecie.

Jakie są korzyści płynące z uprawiania tego sportu?

Dzięki odpowiedniemu natężeniu nacisku na kijki podczas marszu pracują niemal wszystkie mięśnie. Nordic walking pozwala także odciążyć stawy kolanowe oraz aktywizuje górne partie ciała. Dzięki niemu możemy także w zdrowy sposób relaksować się na świeżym powietrzu, co jest świetną odskocznią po całym dniu pracy, np. w biurze. Nordic walking można traktować zarówno jako sposób na usprawnienie organizmu czy kształtowanie sylwetki, jak i aktywny rodzaj wypoczynku. Jest też świetnym dodatkiem podczas stosowania diety odchudzającej. Już dzięki godzinnemu spacerowi z kijkami można stracić nawet 400 kcal. Ten rodzaj sportu polecany jest niemal wszystkim. Niekiedy stosuje się go także jako jedną z metod rehabilitacji.

Etapy Nordic walkingu

  • Zdrowotny
    Na tym etapie wtajemniczenia w sport należy skupić się na samej przyjemności płynącej z jego uprawiania oraz na korzyściach relaksacyjno – zdrowotnych. Kto raz zakosztował odprężającego spaceru z kijkami, ten z całą pewnością będzie chciał go powtórzyć.
  • Fitness
    Regenerujący spacer z kijkami jest wspaniałym urozmaiceniem codziennych ćwiczeń. Tę intensywniejszą wersję marszu uprawia się trzy razy w tygodniu. Jest ona ciekawą alternatywą dla ćwiczeń domowych, na siłowni lub hali sportowej.
  • Sportowy
    Ten etap zakłada wprowadzanie do podstawowej wersji marszu pewnych modyfikacji, np. podskoków czy biegu. Dedykowany jest sportowcom pragnącym pracować nad górnymi partiami ciała.

Wiosenna aura zdecydowanie sprzyja podjęciu nowej aktywności fizycznej. Nie czekaj, tylko już dziś sięgnij po kijki i maszeruj dla zdrowia!

Informacje zaczerpnięte ze strony: www.nordicwalking.com.pl

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE