Dlaczego odżywka do włosów przestała działać? Zmień to!

Dlaczego odżywka do włosów przestała działać? Zmień to!

Pielęgnacja włosów jest problematyczna głównie dlatego, że nigdy nie wiadomo, co podpasuje naszym włosom. Tak naprawdę mogą to być naturalne olejki, a równie dobrze silikonowe serum przez większość uznane za niezdrowe dla włosów. Metodą prób i błędów ustalamy, które produkty najlepiej spisują się w pielęgnacji i tego się trzymamy. Do momentu, kiedy nasza ulubiona odżywka do włosów przestaje działać. Zaczynamy zastanawiać się, jak to możliwe.

Dlaczego odżywka przestaje działać na włosy?

Pierwsza myśl większości z nas – producent zmienił skład. To się zdarza, ale mimo wszystko nie jest to najczęstsza przyczyna osłabienia działania kosmetyku. Działanie odżywki zmienia się w zależności od kondycji naszych włosów. Jeśli stają się lepiej nawilżone i zdrowsze, to żadna odżywka do włosów zniszczonych nie będzie już odpowiednia. Warto brać też pod uwagę, że włosy przyzwyczajają się do określonych składników aktywnych i po pewnym czasie przestają na nie reagować. Nasze włosy kochają zmiany!

Co zrobić, kiedy odżywka do włosów przestaje działać?

  • Skoro włosy się przyzwyczajają, trzeba dostarczyć im czegoś nowego. Bardzo dobre rozwiązanie to wzbogacenie odżywki o wybrany olejekdowlosow.pl/”>olejek do włosów. Nie trzeba dodawać go do opakowania, ale np. mieszać porcję odżywki z kilkoma kroplami oleju tuż przed nałożeniem na włosy. To również świetna alternatywa dla osób, które nie lubią olejowania, ale chciałyby skorzystać z właściwości naturalnych olejków. Wzbogacenie odżywki o olej może przywrócić jej skuteczność.
  • Do odżywki można dodać również żel aloesowy albo miód, które nadadzą jej właściwości nawilżających i być może pozwolą wykorzystać kosmetyk do końca.
  • Warto zainteresować się podstawową wiedzą na temat tego, jakie rodzaje odżywek do włosów są dostępne na rynku. Nie chodzi o marki, ale kompozycję składników. Wyróżnia się trzy podstawowe odżywki: emolientowe, proteinowe i humektantowe. Istotne jest, aby zapewnić włosom wszystkie te składniki, więc dobrze stosować różne odżywki naprzemiennie. Sprawdźmy, jaką kompozycję składników ma nasza odżywka i zacznijmy używać jej naprzemiennie z innymi rodzajami.
  • Czasami najlepsze rozwiązanie to po prostu tymczasowy odpoczynek od danego produktu. Stosowanie konkretnej odżywki do włosów na siłę, mimo że nie przynosi już efektów, może zaszkodzić włosom. Nie zmusimy kosmetyku do działania, ale możemy wrócić do niego za jakiś czas, kiedy nasze włosy odpoczną.

 
A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE