Dieta panny młodej – jak skutecznie schudnąć przed ślubem?

Dieta panny młodej – jak skutecznie schudnąć przed ślubem?

Ślub to najważniejszy dzień w życiu dla niemal każdej panny młodej. Czekamy na niego latami, często planujemy w szczegółach na długo przed zaręczynami. Oczywistym jest zatem, że każda panna młoda chciałaby tego dnia wyglądać jak najpiękniej. W tym celu warto jak najwcześniej zatroszczyć się o wygląd sylwetki, aby w białej sukni prezentowała się nienagannie.

Kiedy zacząć kurację odchudzającą przed ślubem?

Jak najszybciej! Odchudzania przed ślubem nie należy zostawiać na ostatni moment z co najmniej kilku względów. Po pierwsze dlatego, że jest to niezdrowe. Szybka dieta – cud przed samą ceremonią nie doda nam zdrowia ani urody. Być może schudniemy, ale nasza cera stanie się szara, a włosy i paznokcie łamliwe i niezadbane, co wyklucza się z pięknym wyglądem panny młodej podczas ceremonii. Kolejny powód jest bardzo prosty – wybór sukni ślubnej. Sukni zaczynamy szukać, a nawet kupujemy lub wypożyczamy na dobrych kilka miesięcy przed ślubem, dlatego ważne jest, aby do czasu ślubu nasze kształty zbytnio się nie zmieniły, bo suknia zwyczajnie nie będzie pasować. Dlatego najlepiej dietę zacząć tuż po wybraniu daty ślubu i zakończyć ją przed kupnem sukni, uważając jednak, by utrzymać wagę na stałym poziomie.

Na co należy uważać podczas kuracji odchudzającej przed ślubem?

Podczas przedślubnego odchudzania warto postawić przede wszystkim na zdrowy rozsądek. Dość powszechne jest w dzisiejszych czasach bowiem zjawisko brideoreksji, czyli zaburzenia odżywiania, które pojawia się u panien młodych podczas przygotować przedślubnych i polega na obsesyjnym dążeniu do uzyskania jak najszczuplejszej sylwetki na dzień własnego ślubu, nie zważając na negatywne konsekwencje zdrowotne, jakie mogą być z tym związane. Brideoreksja jest zatem niczym innym, jak „ślubną formą anoreksji”, którą kwalifikuje się jako zaburzenie odżywiania wymagajace leczenia.

Najwięcej przypadków brideoreksji odnotowuje się w Stanach Zjednoczonych, gdzie niemal 70 procent panien młodych na ok. sześć miesięcy przed ślubem przechodzi drastyczne diety i stosuje inwazyjne programy ćwiczeń. Schorzenie to dociera jednak także szeroką falą do Europy. Kilka lat temu spekulowało się nawet, że jednym z najsłynniejszych przypadków brideoreksji był drastyczny spadek wagi Kate Middleton tuż przed ślubem z księciem Williamem Windsorem w kwietniu 2011 roku.

Zasady diety przedślubnej

Aby nie wpaść w chorobę, należy przestrzegać kilkunastu zasad zdrowego i efektywnego odchudzania oraz dodać do nich kilka zabiegów pielęgnacyjnych ciała, które spotęgują efekty kuracji. Należą do nich:

  • jedzenie 5 niewielkich posiłków dziennie,
  • pozostawianie odstępów między posiłkami wynoszących ok 2,5 – 3 godziny,
  • wypijanie 2 litrów niegazowej wody dziennie,
  • powolne jedzenie posiłków, dokładne przeżuwanie każdego kęsa,
  • zmniejszenie kaloryczności diety – rezygnacja ze słodyczy i niezdrowych tłuszczy (wybieranie wartościowych tłuszczy Omega, które znajdziemy np. w rybach morskich),
  • odstawienie nadmiernych ilości soli,
  • ograniczenie kawy i czarnej herbaty i zastąpienie ich herbatą zieloną lub czerwoną, a także mieszankami ziołowymi ,
  • częste (ok. 3 razy w tygodniu) uprawianie ćwiczeń kardio (np. rower, basen, jogging, szybki marsz, taniec),
  • uprawianie ćwiczeń siłowych kształtujących mięśnie (powtarzane 3 – 4 razy w tygodniu – na siłowni lub w domu przy pomocy nagranych na płytę lub dostępnych w Internecie zestawów ćwiczeń),
  • stosowanie zabiegów modelujących i ujędrniających ciało jako dopełnienia diety (np. peeling kawowy, masaże odchudzające i ujędrniające ciało).
Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Grzyby: jesienne dary natury dla naszej kuchni
Mrożenie Owoców: zachowaj smaki lata na dłużej
Polskie Filmy: wybieramy 10 najelpszych!
Silna Kobieta: co ją charakteryzuje?
Mezoterapia: popularny zabieg medycyny estetycznej