Peeling kawowy – skuteczny sposób na cellulit

Peeling kawowy – skuteczny sposób na cellulit

Zbyt częste picie kawy, szczególnie tej mocnej, nie jest zdrowe, szczególnie dla naszego serca. Kawa wypłukuje też z organizmu magnez i wapń, a także, podobnie jak sól, zatrzymuje wodę w organizmie, dlatego często, już po wypiciu jednej filiżanki, chce nam się pić. Zupełnie inne działanie ma natomiast częste stosowanie kawy w kosmetyce. Regularne i długotrwałe stosowanie peelingów i masek kawowych, może mieć zbawienny wpływ na Twoją sylwetkę.

Kosmetyczne działanie kawy

Po pierwsze, bogata w kofeinę kawa rozbija nagromadzoną w organizmie tkankę tłuszczową, co pomaga w redukcji i zapobiega nawrotom cellulitu. Wspomaga też usuwanie toksyn i, dzięki zawartości kwasu chlorogenowego, wykazuje neutralizujące wolne rodniki działanie. Zaletą kawy jest także jej działanie ujędrniające oraz poprawiające mikrokrążenie krwi.
Okłady z kawy gwarantują uzyskanie sprężystości i witalności skóry, a także nadają jej zrelaksowany i zdrowy wygląd.

Kawa a redukcja cellulitu

Aby zredukować cellulit, potrzebny jest ruch i odpowiednia dieta, która wyklucza picie kawy. W walce z cellulitem, trzymajmy się zasady, że kawę stosujemy tylko zewnętrznie. Świetnym sposobem na pozbycie się cellulitu jest nakładanie na miejsca nim dotknięte własnoręcznie przygotowanego, taniego, ale skutecznego, peelingu.

Jak przygotować peeling kawowy?

1. Przygotuj kawę, oliwkę dla dzieci lub balsam do ciała oraz folię spożywczą.
2. Wsyp kawę (tyle łyżeczek, ile potrzebujesz, aby przykryć strefę dotkniętą cellulitem) do naczynia, zalej ją wrzącą wodą (wlej tylko tyle wody, ile potrzeba, żeby przykryć fusy). Odstaw na jakiś czas i poczekaj, aż wystygnie. Następnie dodaj do mieszanki balsam lub oliwkę i wymieszaj.
3. Całość nakładaj na dotknięte skórką pomarańczową miejsca. Po aplikacji kawowego kosmetyku, owiń posmarowane nim miejsca folią spożywczą, załóż luźne ubranie i wskocz pod koc. Po godzinie zmyj całość ciepłą wodą, wykonując okrężne ruchy. Dla wzmocnienia efektu, na sam koniec, możesz nałożyć jeszcze antycellulitowy balsam drogeryjny.

Wspaniałe, redukujące cellulit efekty widoczne są już po miesiącu regularnego (ok. 3 razy w tygodniu) stosowania peelingu.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE