Błędy w stylizacjach, które zaburzą proporcje Twojego ciała

Błędy w stylizacjach, które zaburzą proporcje Twojego ciała

Oto błędy w stylizacjach, które możemy zobaczyć nad wyraz często. Wynikają przede wszystkim z braku świadomości swojej sylwetki lub nieumiejętności odpowiedniego łączenia ze sobą poszczególnych elementów garderoby. Są jednak do naprawienia!

Spodnie biodrówki na zbyt przysadzistej figurze

Biodrówki to ten typ spodni, które mogą nam w stylizacji za bardzo namieszać. Aby nosić je bez żenady, musimy być posiadaczkami płaskiego brzucha z wcięciem klepsydry i mieć tułów proporcjonalny względem nóg. Jeśli tylko tułów jest przysadzisty, brzuch będzie wylewał się ze spodni. Przy takiej figurze zdecydowanie bezpieczniej założyć spodnie, które przecinają sylwetkę w najwęższym miejscu naszej talii, czyli z reguły powyżej pępka.

Buty skracające nogi

Ten niekorzystny efekt często nieświadomie uzyskują osoby niskie o masywnych nogach lub przynajmniej solidnych łydkach. Rodzaje obuwia, na które trzeba uważać, posiadając ten typ sylwetki, to przede wszystkim botki za kostkę, kozaki sięgające do połowy łydki, gladiatorki i wszystkie buty, które w danej chwili kontrastują kolorystycznie z garderobą od pasa w dół. 

Wysoki stan i krótki tułów

Spodnie lub spódnice z wysokim stanem nie nadają się dla osób o krótkim tułowiu, chyba że wierzch garderoby zostanie założony luźno na górę. Innymi słowy, nie warto wkładać bluzki czy koszuli za pasek, gdyż optycznie jeszcze bardziej skrócimy tułów.

Tunika do krótkich nóg

Szczupłe czy nieco bardziej obfite nogi nie lubią się z klasycznymi tunikami. W przypadku takiej figury lepiej zakładać bluzki kończące się w okolicach pasa, przed linią pośladków lub wkładać koszulki do spodni.

Podkreślanie dysproporcji

Przykład 1: ubieranie na szczupłe nogi bardzo wąskich spodni w połączeniu z szerokim swetrem na obfitej talii i ramionach.

Przykład 2: Zakładanie prostej sukienki bez wcięcia przy figurze typu klepsydra, co podkreśla wyłącznie szeroki biust i biodra, zaś kamufluje nadającą proporcji szczupłą talię.

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE