Fit catering – wady i zalety

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Zdrowe odżywianie

Fit catering – wady i zalety

Fit catering, inaczej catering dietetyczny albo dieta pudełkowa, to propozycja dla osób, które chciałyby odżywiać się lepiej, ale nie mają czasu na samodzielne komponowanie i przygotowywanie posiłków. Jakie są główne zalety i wady takiej diety?

 

Zalety fit cateringu

1. Odpowiednio zbilansowana dieta

Układaniem menu w firmach oferujących catering, na przykład w Lightbox.pl, zajmują się doświadczeni dietetycy. Dbają o to, aby posiłki zawierały wszystkie składniki odżywcze, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Nie musimy zatem samodzielnie zajmować się obliczaniem tych parametrów przy planowaniu posiłków – zrobi to za nas ekspert.

 

2. Szeroka gama diet do wyboru

Firmy cateringowe oferujące dietę pudełkową mają dla klientów wiele ciekawych diet do wyboru. W Lightbox.pl dla klientów dostępne są takie fit diety jak:

  • dieta odchudzająca,
  • wzorcowa zdrowa dieta,
  • dieta bez ryb i owoców morza,
  • dieta wegetariaDska,
  • dieta wegetariaDska z rybami,
  • dieta bez laktozy.

Powyższe diety można zamówić w różnych kalorycznych wariantach – od 1000 kcal do 2500 kcal na dzień.

 

3. Wygoda i oszczędność czasu

Zamówienie diety pudełkowej to duża oszczędność czasu, którego nie musimy przeznaczać na samodzielne szykowanie posiłków.

To także duża wygoda, ponieważ nie musimy spędzać czasu na zakupach i w kuchni – pudełka z żywnością otrzymujemy pod wskazany adres.

 

Wady fit cateringu

1. Wysoka cena

Systematyczne korzystanie z cateringu dietetycznego nie jest tanie. Musimy liczyć się z kosztem nawet powyżej 1500 złotych miesięcznie, w zależności od wybranej opcji.

 

2. Ekologia

Posiłki są dostarczane w plastikowych opakowaniach, które po wyrzuceniu stanowią dodatkowe obciążenie dla środowiska naturalnego.

Każdy dzień to kilka opakowań, które można co najwyżej wrzucić do kontenera na plastik, bo nie bardzo da się je ponownie wykorzystać.

 

3. Smak nie zawsze trafia w gust

Posiłki przygotowywane przez firmy cateringowe nie zawsze spełniają wszystkie oczekiwania klientów. Zdarza się, że niektóre nie są smaczne, na przykład nie są doprawione zgodnie z naszym gustem kulinarnym.

 

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

 

Tagi (6): , , , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 3.55/5 (11 ocen)

Podobne artykuły

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Fit catering – wady i zalety: