Jakie słuchawki warto kupić? Sprawdź różne modele

Jakie słuchawki warto kupić? Sprawdź różne modele

Zastanawiasz się, jakie słuchawki będą najlepsze? Wybór jest bardzo duży! Wszystko zależy od tego, gdzie i jak najczęściej słuchasz muzyki oraz z jakich urządzeń korzystasz. Zobacz, czym się kierować przy zakupie, by słuchawki posłużyły ci przez długi czas!

Jakie słuchawki wybrać? Najważniejsze decyzje

Jakie słuchawki sprawdzą się w każdej sytuacji? Nieco inne potrzeby mają biegacze, którzy nie wyobrażają sobie treningu bez muzyki, inni – słuchający podcastów w drodze do pracy. Jeszcze inny sprzęt będzie odpowiedni dla melomanów albo dla graczy. Dużo zależy od tego, jak i w jakich warunkach słuchasz muzyki. Na pewno słuchawki powinny być wygodne – chociaż to pojęcie mocno subiektywne. Nic dziwnego, że producenci wychodzą naprzeciw szerokiej gamie oczekiwań, oferując wiele modeli różniących się ceną i zastosowaniem.

Najważniejsze decyzje, jakie są przed tobą, to określenie, czy szukasz modelu bezprzewodowego czy na kablu, a także – sprzętu dousznego czy nausznego. Od tych dwóch kwestii zależy bardzo wiele.

Może się wydawać, że słuchawki na kablu odchodzą do lamusa – wielu producentów smartfonów zrezygnowało z gniazda słuchawkowego, promując w ten sposób modele bezprzewodowe. Są jednak sytuacje, gdy model na kablu nie będzie ci przeszkadzał – podczas pracy lub rozgrywki w gry wideo. Inaczej podczas treningów – tutaj swoboda ruchu jest niezwykle cenna i jeśli to możliwe, lepiej zrezygnować z ograniczeń, jakie niosą ze sobą słuchawki przewodowe.

Kolejna decyzja to określenie, czy wolisz słuchawki douszne czy nauszne. Wiele zależy od osobistych preferencji, ale także od czynności, które chcesz wykonywać w słuchawkach. Niektórzy wolą trenować w słuchawkach dousznych, a muzyki słuchać w nausznych. Te pierwsze są lekkie i nie uciskają głowy, możesz bez przeszkód założyć też kapelusz czy czapkę. Możesz zdecydować się na słuchawki douszne lub dokanałowe – te drugie szczelniej wypełniają ucho, zapewniając lepszą izolację. Zwykle tego typu urządzenie można dopasować do kształtu i wielkości ucha, korzystając ze specjalnych nakładek w kilku rozmiarach. Wśród słuchawek bezprzewodowych na uwagę zasługuję modele true wireless, czyli prawdziwie bezprzewodowe. Każda ze słuchawek jest więc osobnym urządzeniem, nie są one ze sobą w żaden sposób połączone.

Wolisz modele nauszne? Są osoby, które używają ich nawet do treningów. Grunt to wybór odpowiedniego sprzętu. Zwróć uwagę na jakość wykonania i wygodę – to kluczowe, by przez wiele godzin noszenia na głowie, słuchawki nie uciskały i nie powodowały dyskomfortu.

Co jest najważniejsze przy wyborze słuchawek? Czym się kierować?

Za tobą pierwsze decyzje co do rodzaju słuchawek, ale wciąż myślisz, który model będzie najlepszy? Weź pod uwagę takie kwestie, jak:

  • waga słuchawek;
  • czas pracy na baterii (w przypadku modeli bezprzewodowych);
  • wbudowany mikrofon;
  • łatwe sterowanie;
  • aktywna redukcja szumów;
  • minimalne i maksymalne pasmo przenoszenia;
  • łączność Bluetooth (przy bezprzewodowych);
  • atrakcyjny design.

Czy warto decydować się na słuchawki z ANC, czyli aktywną redukcją szumów? Dla wielu osób będzie to dobre rozwiązanie, zwłaszcza w trakcie pracy lub dojazdu komunikacją miejską. Taki sprzęt pozwala odłączyć się od hałasów z zewnątrz i skupić na zadaniach lub słuchanych treściach. Zwykle takie modele są droższe niż te, które nie są wyposażone w tę funkcję. Szybko jednak dostrzeżesz różnicę i przekonasz się, że warto zainwestować w to rozwiązanie.

Nie jesteś pewien, czy wybrać słuchawki tego samego producenta, co smartfon? W wielu sytuacjach to dobre rozwiązanie. Często takie urządzenia dobrze ze sobą współpracują, a parowanie zajmuje kilka sekund. Dobrze komponują się także pod względem designu.

Chcesz poznać konkretne modele? Sprawdź wszystkie dostępne słuchawki do telefonu w sklepie MediaMarkt i zdecyduj, które z nich sprawdzą się u ciebie. Ważną podpowiedzią mogą być recenzje użytkowników – najpopularniejsze modele oceniło do tej pory wiele osób!

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *