Fit catering – wady i zalety

Fit catering – wady i zalety

 Jeśli chcemy prowadzić zdrowy tryb życia, szukamy rozwiązań dobranych pod siebie – czy to będzie trening czy dieta. Aby nie tracić czasu na gotowanie (jeśli tego nie lubimy robić) możemy skorzystać z fit cateringu. Sprawdź, czy to rozwiązanie jest dla Ciebie.

Zalety fit cateringu

1. Odpowiednio zbilansowana dieta

Układaniem menu w firmach oferujących catering, na przykład w Lightbox.pl, zajmują się doświadczeni dietetycy. Dbają o to, aby posiłki zawierały wszystkie składniki odżywcze, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Nie musimy zatem samodzielnie zajmować się obliczaniem tych parametrów przy planowaniu posiłków – zrobi to za nas ekspert.

2. Szeroka gama diet do wyboru

Firmy cateringowe oferujące dietę pudełkową mają dla klientów wiele ciekawych diet do wyboru. W Lightbox.pl dla klientów dostępne są takie fit diety jak:

  • dieta odchudzająca,
  • wzorcowa zdrowa dieta,
  • dieta bez ryb i owoców morza,
  • dieta wegetariańska,
  • dieta wegetariańska z rybami,
  • dieta bez laktozy.

Powyższe diety można zamówić w różnych kalorycznych wariantach – od 1000 kcal do 2500 kcal na dzień.

3. Wygoda i oszczędność czasu

Zamówienie diety pudełkowej to duża oszczędność czasu, którego nie musimy przeznaczać na samodzielne szykowanie posiłków.

To także duża wygoda, ponieważ nie musimy spędzać czasu na zakupach i w kuchni – pudełka z żywnością otrzymujemy pod wskazany adres.  

Wady fit cateringu

1. Wysoka cena

Systematyczne korzystanie z cateringu dietetycznego nie jest tanie. Musimy liczyć się z kosztem nawet powyżej 1500 złotych miesięcznie, w zależności od wybranej opcji. 

2. Ekologia

Posiłki są dostarczane w plastikowych opakowaniach, które po wyrzuceniu stanowią dodatkowe obciążenie dla środowiska naturalnego.

Każdy dzień to kilka opakowań, które można co najwyżej wrzucić do kontenera na plastik, bo nie bardzo da się je ponownie wykorzystać.

3. Smak nie zawsze trafia w gust

Posiłki przygotowywane przez firmy cateringowe nie zawsze spełniają wszystkie oczekiwania klientów. Zdarza się, że niektóre nie są smaczne, na przykład nie są doprawione zgodnie z naszym gustem kulinarnym.

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE