Zioła na odchudzanie – dlaczego warto je stosować?

Zioła na odchudzanie – dlaczego warto je stosować?

Zioła na odchudzanie? Zastanawiasz się czy to tylko kolejny chwyt marketingowy, pic na wodę? A czy wiesz, że leki w aptekach to w większości po prostu syntetyzowane substancje, które można znaleźć w naturze?

Dlaczego warto stosować zioła?

Zioła na odchudzanie tak naprawdę nie służą do odchudzania, a raczej do wspomagania metabolizmu i ogólnego usprawniania układu pokarmowego. Odchudzanie to „skutek uboczny” procesu uzdrawiania organizmu, oczyszczania go z toksycznych substancji. Czyniąc nasze ciało zdrowszym, ciało samoczynnie zaczyna również zrzucać zbędne kilogramy. Zioła więc to coś więcej niż tylko odchudzanie i chociażby dlatego warto je stosować, nawet jeśli nie mamy problemów z wagą.

Z drugiej jednak strony, zatruwając nasze ciało niezdrowym trybem życia, daleko nie zajedziemy, nawet przyjmując codziennie cały elementarz ziół. Warto o tym pamiętać. Przyjmowanie ziół połączone ze zdrowym jedzeniem i codziennym zażywaniem ruchu może czynić cuda, same zioła jednak nie zadziałają jak chemiczne „spalacze” tłuszczu. Chemiczne środki na odchudzanie działają z pewnością szybciej, ale na pewno nie można o nich powiedzieć, że czynią nasz organizm zdrowszym. Stosujmy zioła, jeśli chcemy być przede wszystkim zdrowi i – przy okazji – szczupli, a nie tylko szczupli. Zioła połączone ze zdrowym trybem życia dokonają tego wolniej, ale dzięki temu efekt będzie trwalszy. Po wprowadzeniu zmian w swoim trybie życia efekt jo-jo nie istnieje.

Co oprócz spadku wagi dają zioła?

Każde zioło ma swoje indywidualne właściwości. Mogą one wspomagać nie tylko nasz układ pokarmowy, ale także wątrobę czy serce. Zioła na odchudzanie pomogą nam w odchudzaniu, jeśli dodatkowo jakieś choroby utrudniają utratę wagi, pomimo zdrowego trybu życia. Zawsze jednak w takich wypadkach warto skonsultować sprawę z lekarzem lub farmaceutą, jeśli przyjmuje się również inne leki, szczególnie te na nadciśnienie. Ze względu na ich specyficzne działanie wielu rzeczy nie wolno z nimi mieszać, na przykład należy unikać żeń-szenia.

Z kolei przy niedoczynności tarczycy metabolizm bardzo zwalnia, pomóc nam wtedy może między innymi lukrecja, imbir czy mniszek lekarski. Każde z tych ziół ma trochę inne właściwości, ale wszystkie są wskazane i mogą faktycznie nie tylko wspomagać spadek wagi, ale nawet regulować poziom hormonów.

Coraz bardziej popularne staje się ajurwedyjskie zioło Ashwagandha, które reguluje poziom cholesterolu HDL i LDL, a także redukuje stres przez obniżenie poziomu kortyzolu. To tylko kilka z właściwości tego niezwykłego zioła. Okazuje się, że może ono wzmocnić organizm w walce z bardzo dużą ilością chorób, a przyjmowane profilaktycznie obniża prawdopodobieństwo wystąpienia choroby. Mowa tutaj nie tylko o dolegliwościach fizycznych, ale również o dobrostanie psychicznym.

 

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Częste Podjadanie: jak pozbyć się tego nawyku
Odchudzanie Po 40: czy może być skuteczne?
Choroby Wieku Starczego: z jakimi problemami borykają się obecnie seniorzy?
Wafle Ryżowe: czy są zdrowe?
Zakupy Na Diecie: Poznaj najważniejsze zasady