Włosy pod lupą – jak właściwie o nie zadbać i sprawić, by nie wypadały?

Włosy pod lupą – jak właściwie o nie zadbać i sprawić, by nie wypadały?

Krótkie, długie, proste, kręcone – nieważne, jakie są. Ważne, żeby było ich na naszej głowie zawsze odpowiednio dużo.

Domowe sposoby, które pokochają Twoje włosy

Zniszczone, słabe, wypadające – zawsze są powodem dyskomfortu. Dlatego warto uświadomić sobie, że stan naszych włosów to w dużej mierze kwestia tego, jak o nie dbamy w domowych warunkach. To w domu możemy albo go pogorszyć, osłabiając włosy jeszcze bardziej, lub poprawić. Jak? A choćby poprzez ziołowe płukanki, które są bardzo łatwe do przygotowania i bardzo skuteczne. Rumianek do włosów jasnych, skrzyp dla ich wzmocnienia, pokrzywa na dodanie blasku, szałwia na tonizację skóry.

A gdy włosy wypadają…

… w tym przypadku warto też sięgnąć po domowe sposoby, jak płukanka gruszkowa czy płyn wzmacniający na bazie octu i suszonej pokrzywy. Ale nie tylko w ten sposób należy walczyć z problemem wypadających włosów. Przyczyny wypadania bywają bardzo różne i to od ich zdefiniowania należy zacząć. Dlatego warto skorzystać z porady specjalisty, którego znajdziesz na diagnostyka-i-leczenie-wypadania-wlosow/„>http://www.czs.damian.pl/oferta/diagnostyka-i-leczenie-wypadania-wlosow/. Specjalisty, który zdiagnozuje przyczynę, pomoże Ci zatrzymać wypadanie włosów dobierając kurację optymalną dla Ciebie.

Profesjonalne zabiegi na wypadające włosy

Problem wypadających włosów bardzo często wymaga profesjonalnego podejścia i zastosowania specjalistycznej terapii. Zgłaszając się do specjalisty możesz mieć pewność, że taka terapia zostanie opracowana indywidualnie do Twoich potrzeb. W Centrum Zdrowej Skóry proponowane są trzy rodzaje terapii: farmakologiczna, suplementacji oraz osocza bogatopłytkowego. Ich dobór odbywa się na podstawie dogłębnego wywiadu oraz badania stanu zdrowia i postawionej diagnozy. Dlatego też terapie te są tak skuteczne.

Domowe sposoby dbania o włosy są bardzo ważne, bo wspierają one proces pielęgnacji. Jeśli jednak problem jest poważny, one same mogą niestety nie wystarczyć. Znalezienie przyczyn i zastosowanie profesjonalnej terapii jest konieczne, by móc cieszyć się pięknymi włosami na długo.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE