Włosy kręcone pod pełną kontrolą – zasady pielęgnacji

Włosy kręcone pod pełną kontrolą – zasady pielęgnacji

Pielęgnacja naturalnych loków zdecydowanie różni się od tej dla pozostałych rodzajów włosów. Przede wszystkim jest bardziej wymagająca. Jednak początkowy wysiłek przeradza się później w zniewalające efekty. Od właściwego dbania o włosy zależy bowiem siła oraz trwałość skrętu.

Czym włosy kręcone różnią się od prostych?

Tak postawione pytanie może wywołać niejeden uśmiech. Odpowiedź wydaje się przecież wręcz trywialna. Czym różnią się włosy kręcone od prostych? Oczywiście wyglądem. Czy jednak zastanawiałyście się kiedykolwiek nad tym, dlaczego jedne włosy się kręcą a inne nie? Naukowcy odkryli, że odpowiada za to gen – trichohialina. Wprowadza on zakłócenia równowagi aminokwasowej, a to powoduje kręcenie się włosów.

Co ciekawe, badacze zauważyli, że kręcone włosy stanowią idealną ochronę przed… intensywnym działaniem promieni słonecznych. Okazuje się, że zdecydowanie lepiej chronią one przed wysokimi temperaturami oraz zabezpieczają przed przegrzaniem głowy.

Właściwa pielęgnacja włosów kręconych

Włosy kręcone ze względu na swoją budowę są znacznie bardziej sztywne i suche niż włosy proste. Dlatego wymagają intensywnego nawilżania oraz pielęgnacji. Świetnie sprawdzają się do tego kosmetyki na bazie aloesu. Ta niezwykła roślina stanowi fenomenalne źródło składników odżywczych oraz głęboko nawilżających, co przydaje się zwłaszcza w humektantowych preparatach do pielęgnacji włosów, które pomagają podkreślić skrętów włosów oraz nadają im piękny, lśniący wygląd. Trzeba jednak pamiętać, że kosmetyki aloesowe działają tylko wtedy, gdy używamy ich regularnie.

Nie zapominajmy też, że włos włosowi nierówny. Każdy musi dobrać odpowiednie szampony, odżywki i maski do włosów do swoich indywidualnych potrzeb. Coś, co dla jednej osoby sprawdza się idealnie, u drugiej może powodować dodatkowe puszenie się włosów. Dodatkiem do indywidualnie zaplanowanej pielęgnacji włosów kręconych może być picie soku z aloesu, który odżywi organizm od wewnątrz, a tym samym pośrednio wpłynie na kondycję kosmyków. Wysoki jakościowo sok z aloesu oferuje SklepAgnex.pl.

Jak myć włosy kręcone?

W przypadku włosów kręconych powinno się stosować delikatne, naturalne szampony, bez mocnych składników chemicznych. Niekiedy rekomenduje się nawet mycie ich wyłącznie odżywką. Jak to możliwe? Często nie zdajemy sobie nawet sprawy, że w tym kosmetyku również znajdują się detergenty, umożliwiające skuteczne i delikatne umycie włosów. Włosy kręcone zazwyczaj powinno się myć stosunkowo rzadko. Wielu specjalistów zaleca, aby robić to nie częściej niż raz na 3-4 dni. Dzięki temu utrzymają odpowiednią, nie przesuszoną formę.

Intensywne i nieustanne nawilżanie włosów kręconych

Samo mycie to zdecydowanie za mało. Oprócz niego na włosy trzeba każdorazowo nakładać właściwe odżywki (mogą być również na bazie aloesu lub innych, głęboko nawilżających substancji). Co tydzień warto zafundować włosom dodatkowe wsparcie w postaci maski. Nakłada się ją na 20-30 minut.

Innym sposobem na skuteczne nawilżenie włosów jest olejowanie. Powinno się je wykonywać zawsze na podkład, co pomaga uzyskać optymalny efekt. Co zyskujemy dzięki temu zabiegowi? Włosy są mocniejsze, lśniące, a skręt staje się zdecydowanie bardziej zdefiniowany.

Czesanie i stylizacja włosów kręconych

Główną zasadą, o której bezwzględnie trzeba pamiętać jest to, że włosy kręcone czesze się wyłącznie na mokro. Najlepiej używać do tego grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Co może się zdarzyć, jeśli rozczeszemy suche włosy? Jako że są dość kruche, możemy doprowadzić do ich uszkodzenia i połamania.

Włosy kręcone uwielbiają suszenie naturalne – dzięki temu nie doprowadzamy do nadmiernego przesuszenia ich. Jeśli jednak jesteśmy zmuszone do użycia suszarki, powinna być ona wyposażona w dyfuzor, czyli specjalną nakładkę, przeznaczoną właśnie do włosów kręconych. Wykorzystanie jej potrafi przynieść satysfakcjonujące efekty. Skręt jest bardziej zdefiniowany, a włosy zyskują piękny połysk.

Do utrwalenia fryzury warto wykorzystywać żele, a na końcówki włosów nakładać olejki, zabezpieczające je przed uszkodzeniami.

Burza loków pod kontrolą

Intensywny skręt i burza włosów na głowie – to marzenie wielu kobiet. Aby naturalne loki pięknie się prezentowały, trzeba o nie regularnie dbać, stosując odpowiednie odżywcze i nawilżające kosmetyki, choćby na bazie aloesu oraz rozmaitych olejków roślinnych.

Dzięki temu wydobędziemy naturalne piękno włosów, które przyciągną niejedno spojrzenie i sprawią, że zawsze będziemy się czuć, jak milion dolarów.

 
A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Farbowanie Włosów Doczepianych: nowy trend w koloryzacji
Odżywki Do Włosów: wybierz odpowiednią dla siebie
Farbowanie Włosów: jak to robić bezpiecznie dla włosów?
Gęste Włosy A Fryzura: jak nadać fryzurze objętości?
Hair Touch Up: precyzyjna i natychmiastowa koloryzacja włosów