Weekendowe SPA w domu

Weekendowe SPA w domu

SPA to nie tylko przyjemność dla ciała, ale także dla ducha, dlatego warto zadbać o nastrój swojego „domowego salonu piękności”. Składanka z muzyką relaksacyjną, zapalone świeczki i olejki eteryczne pomogą nam wprowadzić się w dobry nastrój, a odprężone ciało będzie szybciej przyswajać składniki odżywcze. Taki czas dla siebie warto dobrze zaplanować i przygotować swoje ciało także od wewnątrz. Zdrowotnym zestawem na ten dzień jest owsianka lub serek wiejski z miodem na śniadanie, na obiad polecamy za to pastę z pełnoziarnistego makaronu z domowym pesto lub oliwą z pomidorami i czosnkiem. Nam kolację natomiast możemy zjeść pyszną sałatkę owocową. Przez cały dzień dobrze jest także regularnie dostarczać organizmowi wody. Doskonale sprawdza się również picie ciepłej wody z cytryną oraz czerwonej herbaty.

W tym artykule:

Domowe zabiegi

Na pierwszy ogień powinna pójść maseczka. Zanim ją nałożymy, potrzymajmy chwilę twarz nad miską z gorącą wodą. Taki zabieg sprawi, że składniki odżywcze wchłoną się dużo łatwiej. Maseczkę nakładamy na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Przed nałożeniem maseczki oczywiście sprawdzamy, czy nie jesteśmy uczulone na któryś ze składników. Wybór maseczki należy uzależnić od rodzaju cery. Specyfik pozostawiamy na twarzy 10 – 20 minut. W tym czasie możemy zamknąć oczy, skupić się na muzyce. Dobrze jest też położyć się z nogami w górze, dając wytchnienie zmęczonym stopom. Maseczkę zmywamy powoli, okrężnymi ruchami, używając ciepłej wody.

Następnym krokiem jest odprężenie ciała. Przygotowujemy sobie ciepłą kąpiel z olejkami eterycznymi o określonych właściwościach. Np. lawenda odpręża, a paczula dodaje energii i witalności. Można nasypać także do wanny płatków róż, a w łazience zapalić ulubione kadzidełka lub świeczki zapachowe. Wcześniej dobrze jest umyć włosy i nałożyć na nie maskę regeneracyjną, ponieważ ciepło otwiera łuski włosa i pomaga lepiej wniknąć składnikom odżywczym. Po kąpieli dobrze jest także zastosować peeling całego ciała. Można użyć tych dostępnych w drogeriach lub wykorzystać produkty, które mamy „pod ręką”. Po kąpieli nie możemy zapomnieć o wtarciu w skórę balsamu oraz nałożeniu na twarz kremu odżywczego. Zarówno masaż peelingiem jak i wcieranie balsamu poprawia ukrwienie naszego ciała.

Ostatnim etapem jest pielęgnacja stóp i dłoni. Po usunięciu martwego naskórka na stopach stosujemy peeling, płukamy i osuszamy stopy i wcieramy w nie krem, czekamy około 15 minut aż się wchłonie i zakładamy skarpetki frotte. Teraz możemy poświęcić czas dłoniom. Zaczynamy od moczenia paznokci w miseczce z ciepłą wodą. Kolejnym i ostatnim już krokiem jest usunięcie skórek i nałożenie odżywki na paznokcie.

Seria takich zabiegów pozwoli nam nie tylko czuć się dobrze fizycznie. Sprawi także, że następnego dnia będziemy czuły się zrelaksowane i dowartościowane, bo zrobiłyśmy coś dla siebie.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Pielęgnacja Skóry Latem: zadbaj o siebie
Peeling: jak dobrać odpowiedni?
Alternatywa Dla Antyperspirantów: zdrowa i skuteczna ochrona przed potem
Olejek Kokosowy: olej do zadań specjalnych