Urządzenia kuchenne niezbędne dla każdego miłośnika gotowania i zdrowego jedzenia

Urządzenia kuchenne niezbędne dla każdego miłośnika gotowania i zdrowego jedzenia

Lubisz gotować i chcesz zwiększyć swoją efektywność i poprawić komfort pracy? Mamy dla Ciebie kilka propozycji urządzeń, które sprawdzą się w każdej kuchni.

Blendery ręczne i kielichowe

To dość nieduże i bardzo poręczne urządzenia. Zależnie od typu, jaki wybierzesz, będą służyć do różnych celów, dlatego warto w kuchni mieć oba typy. Blender ręczny jest doskonały do miksowania zup lub sosów, często w zestawie znajduje się również nieduży, wysoki pojemnik, w którym możesz przygotować smoothie lub koktajl mleczny. Jednak do tego celu dużo lepsze są blendery kielichowe. Są nieco większe, ale umożliwiają szybko i bez lęku o rozpryskanie się zawartości przygotować smaczny poczęstunek.

Jeśli gotujesz głównie dla siebie, nieduży poręczny blender ręczny zdecydowanie Ci wystarczy, jednak jeśli lubisz przyjmować gości lub masz dużą rodzinę, dla której lubisz przyrządzać smaczne koktajle owocowe i warzywne, powinieneś w swojej kuchni posiadać również blender kielichowy.

urzadzenia-kuchenne3.jpg 

Grille elektryczne

Dobrze przyrządzone danie z grilla jest nie tylko bardzo smaczne, lecz również zdrowe dzięki możliwości użycia niewielkich ilości tłuszczu do ich sporządzenia. Dlatego też urządzenia te stały się bardzo popularne, nie tylko w sezonie letnim. By móc w domowym zaciszu przygotować taki posiłek, niezależnie od pory roku, warto wybrać grill elektryczny. Obecnie w ofercie znajdziesz szeroką gamę modeli różniących się wielkością, ilością funkcji oraz dodatkowych akcesoriów, więc bez trudu dobierzesz coś do swoich potrzeb.

Maszynka do mielenia mięsa

Choć może się kojarzyć z kuchnią naszych babć, to jednak maszynka do mięsa to wygodne i niezwykle przydatne urządzenie. Szczególnie jeśli dbasz o to, co jesz i kupujesz. Nie od dziś wiadomo, że dużo lepiej jest kupić kawałek świeżego mięsa i zmielić je w domu, niż kupować gotowe, paczkowane produkty, w których nigdy nie masz pewności, co się znajduje. Oczywiście to niejedyna rzecz, do której warto wykorzystać to urządzenie. Dzięki zawartym w zestawie różnym nakładkom oraz dodatkowym przystawkom możesz nie tylko zmielić różne produkty np. do zrobienia farszu lub domowej kiełbasy, lecz również będziesz mógł zrobić domowy makaron, przygotowywać ciasteczka, a nawet wyciskać soki. W zawiązku z tym maszynka do mielenia mięsa staje się multizadaniowym urządzeniem kuchennym, które może zastąpić inne sprzęty.  

urzadzenia-kuchenne2.jpg

Kombiwary

To nieduże urządzenia, które swą formą nawiązują do prodiży, są jednak wykonane ze szkła żaroodpornego. Wyposażone zostały w specjalną grzałkę oraz wentylator, który umożliwia równomierne rozprowadzenie gorącego powietrza, w związku z tym potrawy pieczone są odpowiednio z każdej strony. Co więcej dzięki specjalnym wbudowanym nakładkom możesz korzystać z niego jako zamiennika mikrofalówki lub grilla. Nie tylko upieczesz w nim soczystego kurczaka, stek lub ciasto, lecz również możesz suszyć grzyby, owoce i warzywa, gotować na parze, a nawet podgrzać posiłek. Dzięki niedużym wymiarom jest to również idealne urządzenie na wyjazdy, jeśli tylko jest dostęp do elektryczności.

Obecnie w szerokiej ofercie małego sprzętu AGD masz do wyboru wiele urządzeń, które nie tylko umożliwią Ci przygotowanie smacznych i zdrowych posiłków, lecz również sprawią, że gotowanie będzie Ci szło sprawnie, szybko i przyjemnie.
 

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE