Twarz w kształcie serca – dobór fryzury, makijażu i dodatków

Twarz w kształcie serca – dobór fryzury, makijażu i dodatków

Twarz w kształcie serca ma olbrzymią ilość zalet (przede wszystkim – jest bardzo dziewczęca i nietrudno znaleźć dla niej odpowiednią fryzurę) i jedną główną wadę – tzw. wdowi szpic, czyli przedłużenie linii włosów w kształcie litery „V”. Oczywiście, wada zależna jest od posiadacza tej cechy – u jednych jest mniej, u innych bardziej zauważalna; jednym przeszkadza, inni w ogóle nie zwracają na nią uwagi. Dla tych, którzy nie lubią tego elementu swojej twarzy, przygotowaliśmy kilka porad odnośnie fryzur, które pomogą go ukryć.

Dobór fryzury

DŁUGOŚĆ. Panie o tym kształcie twarzy mają duże szczęście – praktycznie każda długość włosów będzie dla nich odpowiednia. Jedyne, co można odradzić posiadaczkom bardziej szpiczastego podbródka, to prosty bob kończący się równo na linii szczęki.

GRZYWKA. To nie tylko najlepszy sposób na ukrycie wdowiego szpica dla tych, którym szczególnie przeszkadza, ale i na podkreślenie największych atutów twarzy oraz odwrócenie uwagi od szpiczastego podbródka. Na twarzy o kształcie serca najlepiej będą prezentować się dłuższe grzywki – na przykład skośne.

PRZEDZIAŁEK. Dla pań z wyraźnym wdowim szpicem mamy jedną ważną radę: przedziałek powinien być choć odrobinę oddalony od linii wyznaczonej przez szpic – to znacznie ułatwia układanie włosów. Poza tym nie ma większych ograniczeń – jeżeli mamy polecić coś szczególnego, to będzie to głęboki przedziałek, któremu towarzyszą fale lub skośna grzywka.

CIENIOWANIE. Zarówno większa objętość na czubku głowy, jak i nakładające się na siebie warstwy sprawdzą się świetnie przy twarzy o kształcie serca, dlatego cieniowanie to zdecydowanie trafiony pomysł.

KUCYKI, WARKOCZE, UPIĘCIA. Zdecydowanie jesteśmy za wszystkimi „zebranymi” fryzurami – pamiętajcie tylko o tym, by nie były szersze, niż linia włosów, bo mogą spowodować optyczne wydłużenie podbródka.

LOKI, FALE. Po raz kolejny musimy powtórzyć: TAK (to najlepiej obrazuje, jak dużo szczęścia mają posiadaczki tego typu twarzy). Luźne fale świetnie złagodzą ostre rysy podbródka, a odpowiednio wystylizowane loki dodadzą twarzy objętości we wszystkich miejscach, w których jej brakuje.

NIE POLECAMY. Prostych włosów kończących się na linii podbródka, przedziałków idących równo z linią wdowiego szpica, ciężkich grzywek.

Poniżej galeria gwiazd posiadających twarz w kształcie serca:

serce1.jpg” style=”width: 400px; height: 600px;”>

Dobór makijażu

CIENIOWANIE. Do odpowiedniego wycieniowania twarzy będą Ci potrzebne dwa podkłady: jeden o ton lub dwa ciemniejszy od koloru Twojej cery i jeden maksymalnie o dwa tony jaśniejszy. Ciemniejszy podkład nałóż pod kości policzkowe, na skronie i po obu stronach nosa. Jaśniejszy podkład nałóż na środek czoła i nad kości policzkowe. Aby optycznie poszerzyć brodę, nałóż rozświetlacz lub jasny korektor wzdłuż linii brody oraz linii szczęki, a następnie rozetrzyj go tak, by zmieszał się z podkładem.

RÓŻ. Ze względu na budowę twarzy, zalecamy bardzo delikatne podkreślanie kości policzkowych różem (lub zupełną rezygnację z tego zabiegu).

BRWI. Przy tym kształcie twarzy najlepiej sprawdzą się grubsze brwi z naturalnym łukiem – nie będziesz mieć więc z nimi wiele problemów.

Dobór dodatków

KOLCZYKI. Dla tego typu twarzy idealne będą długie i proste kolczyki oraz kolczyki w kształcie kół. Odradzamy natomiast biżuterię, która „wskazuje” na podbródek.

NASZYJNIKI. Aby zrównoważyć kształt podbródka, polecamy wybieranie okrągłych naszyjników.

OKULARY. Staraj się wybierać okulary o zaokrąglonych oprawkach, które nie będą szersze od Twojej twarzy.

Poniżej przykładowe dodatki dla twarzy w kształcie serca (kliknij na zdjęcie, aby sprawdzić markę):

Zdjęcia dodatków: fashionpr.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE