Jak dobrać idealny podkład do swojej cery?

Jak dobrać idealny podkład do swojej cery?

Niedoskonałości cery, takie jak krostki, pęknięte naczynka czy też zbyt duża ilość łoju wydzielanego przez skórę, są w stanie skutecznie zrujnować każdy, nawet najbardziej dopracowany makijaż. Na szczęście istnieje prosty sposób umożliwiający szybkie i skuteczne pozbycie się opisanego problemu. Mowa oczywiście o dobrze dobranym podkładzie.

Podkład a kolor skóry

Tym, na co powinnyśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, jest kolor podkładu. To niezwykle ważne, ponieważ kosmetyk zbyt ciemny bądź też zbyt jasny sprawi, że uzyskamy efekt odwrotny od zamierzonego i zamiast wyglądać lepiej, będziemy prezentować się zdecydowanie gorzej. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, iż nałożenie fluidu w źle dopasowanym kolorze zagwarantuje nam „efekt maski”. Jak sprawdzić, czy dany odcień będzie pasował do naszej karnacji? W tym celu należy nałożyć niewielką ilość kosmetyku na okolice żuchwy. Kolor podkładu nie może różnić się od koloru cery.

jak-dobrac-idealny-podklad-do-swojej-cery-2.jpg

Dopasowany do rodzaju skóry

Kolejny aspektem, jaki należy mieć na względzie podczas zakupu podkładu, jest rodzaj cery. Fluidy – podobnie zresztą jak kremy – dedykowane są do konkretnych typów skóry. Idąc tym tropem, posiadaczki cery suchej powinny używać podkładu nawilżającego (np. z witaminą A), panie o cerze wrażliwej i alergicznej będą zadowolone z kosmetyku mineralnego, w przypadku cery tłustej warto wybierać podkłady wodne z dodatkiem cząsteczek silikonu, natomiast przy cerze wrażliwej świetnie sprawdzi się tzw. podkład inteligentny, który matuje strefę T i zarazem nawilża policzki.

 

jak-dobrac-idealny-podklad-do-swojej-cery-3.jpg

Dodatkowe właściwości

Przed ostatecznym dokonaniem wyboru warto zwrócić również uwagę na dodatkowe właściwości, takie jak chociażby krycie. Mocne krycie polecane jest kobietom zmagającym się z przebarwieniami skóry czy też krostkami. Poza tym podkład powinien utrzymać się na twarzy przez co najmniej 10 h. Dobrze, jeśli został on wyposażony w filtry przeciwsłoneczne, gdyż w ten sposób zabezpieczamy skórę przed przedwczesnym starzeniem. Kosmetykiem mogącym pochwalić się wszystkimi, wyżej wymienionymi właściwościami jest np. Double Wear Makeup Trwały podkład SPF 10 1N2 nr 16 Ecru.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE