Szampon w kostce – jakie ma zalety i jak go używać?

Szampon w kostce – jakie ma zalety i jak go używać?

Szampony w kostce powstały głównie po to, by ulżyć środowisku naturalnemu. Sprzedaje się je w ekologicznych opakowaniach, a same są w 100% biodegradowalne. Oto wszystko, co powinnyście wiedzieć o szamponie w kostce.

Bez plastiku, parabenów i sztucznych konserwantów

W swoim składzie nie zawierają substancji syntetycznych charakterystycznych dla szamponów w płynie, m.in. SLS-ów, parabenów czy silikonów. Są też o wiele bardziej wydaje niż ich płynne odpowiedniki i zdecydowanie bardziej kompaktowe. Dla osób dbających o środowisko, główną zaletą szamponu w kostce jest możliwość mycia głowy bez konieczności kupowania szamponów w plastikowych butelkach. Okazuje się jednak, że szampon w formie stałej ma także wiele zalet pielęgnacyjnych. Na jego korzyść przemawia fakt, że składa się w większości z komponentów naturalnych. Jego najważniejszymi składnikami są substancje powierzchniowo czynne, zapewniające pienienie się i właściwości czyszczące.

Poza tym szampon w kostce zawiera naturalne ekstrakty roślinne, oleje i naturalne konserwanty. Minusem dla niektórych użytkowników może być brak silikonów, które w zwykłych szamponach odpowiadają za wygładzenie włosów. Efekt ten można jednak uzyskać stosując dodatkowo odżywkę (dostępne są również odżywki w kostkach, ponadto odżywkę zero waste można przygotować samodzielnie z różnych składników domowych).

Jak stosować szampon w kostce?

Wiele osób stosuje szampon w kostce nieprawidłowo, czyli moczy włosy, a następnie pociera o nie kostką szamponu. Jest to niezbyt wydajne i nie służy równomiernemu rozprowadzeniu kosmetyku, szczególnie że szampony stałe są bardzo skoncentrowane. Tymczasem szampon w kostce należy najpierw rozpienić, np. włożyć go do słoika z odrobiną wody i potrząsać aż do uzyskania piany lub umieścić go w mokrym woreczku z siateczki.

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Farbowanie Włosów Doczepianych: nowy trend w koloryzacji
Piękne Włosy: Jak o nie dbać w zdrowy sposób?
Ekspresowa Pielęgnacja Włosów: jak szybko odżywić włosy?
Pasemka Na Włosach: tęczowy, letni trend
Farbowanie Henną: wady i zalety
Szampon Do Włosów: jaki wybrać?