Sposoby na rzadkie włosy

Sposoby na rzadkie włosy

Jednak nawet jeśli w złej kondycji naszych włosów nie ma naszej większej winy, to i tak ich łamliwość, rozdwajanie się czy rzadkość spędzają nam sen z powiek i sprawiają, że czujemy się zdecydowanie mniej atrakcyjne.

Czy zawsze będę miała już rzadkie włosy?

Mamy dla Was bardzo dobrą informację: rzadkie włosy nie stanowią większego kłopotu. Wystarczy stosowanie odpowiedniej pielęgnacji oraz wykorzystanie kilku trików polecanych przez specjalistów, aby nasza fryzura w krótkim czasie zaczęła imponować objętością i puszystością. Jak zyskać piękne i kobiece włosy? Spieszymy z udzieleniem wskazówek.

Regeneracja włosów u fryzjera - moment.pl

Co zrobić, aby moje włosy stały się gęstsze?

Na kondycję i wygląd włosów wpływają liczne czynniki z naszego codziennego życia, więc wprowadzając pewne zmiany, możemy znacząco poprawić wygląd naszych włosów.

 • Mycie włosów – zależnie od rodzaju naszej cery, myjemy je codziennie lub kilka razy w tygodniu. Jeśli mamy rzadkie włosy, konieczne jest zapamiętanie ważnej zasady – gorąca woda szkodzi cienkim włosom, najlepiej więc, jeśli zastosujemy ciepłą oraz letnią w czasie ostatniego płukania.
 • Szampon – jego dobór również nie pozostaje bez znaczenia. Unikajmy produktów, które mogłyby nadmiernie obciążać włosy i powodować spadek objętości, np. takich zawierających sylikony. Najlepszym wyborem będą lekkie, nawilżające kosmetyki.
 • Suszenie – z jednej strony nieustannie słyszymy, że jest ono niszczące dla włosów, z drugiej jednak ciepły strumień powietrza pozwoli nam na uzyskanie efektu uniesienia fryzury oraz zwiększenia jej objętości. Najlepszy rezultat osiągniemy, susząc włosy z głową pochyloną w dół.
 • Dieta – duży wpływ na wygląd i gęstość włosów posiada żelazo. Jest to mikroelement, który zwykle dostarczamy w optymalnych ilościach z dietą. Jego niedobory pojawiają się u osób, które wypijają duże ilości kawy czy herbaty, które to z kolei mogą ograniczać wchłanianie żelaza. Gdy nasze włosy stają się rzadkie, warto więc wykluczyć te napoje i wprowadzić do codziennego jadłospisu produkty bogate w żelazo.
 • Pianka do włosów – z pewnością można ją uznać za sprawdzony kosmetyk do stylizacji cienkich włosów. Wystarczy nałożyć ją u nasady włosów i wysuszyć.
 • Odżywki do włosów – najlepiej takie przeznaczone do cienkich włosów i koniecznie do spłukiwania.
 • Stylizacja – odpowiednie cięcie oraz kolor włosów mają również wpływ na ich objętość, szczególnie w kwestii wizualnej. W przypadku cienkich włosów świetnie sprawdzają się krótsze fryzury, gdyż wówczas włosy nie są obciążone swoim własnym ciężarem i zyskują objętość. Panie, które nie wyglądają korzystnie w tego rodzaju cięciach, powinny znaleźć dobrego stylistę fryzur, który umiejętnie wycieniuje włosy, nadając im lekkości. Świetnie sprawdzają się również grzywki. W kwestii koloru polecane są jasne odcienie, warto również zdecydować się na efekt trójwymiarowy i zastosować refleksy w kilku odcieniach.
 • Tapirowanie włosów – tę metodę stylizacji wykorzystuj jedynie w celu nadania włosom objętości przed wyjściem na dużą imprezę. Jednorazowe tapirowanie nie spowoduje wielkich szkód, należy jednak pamiętać, że niszczy ono włosy.
 • Wałki, szczotka – do suszenia włosów warto również wykorzystać grubą, okrągłą szczotkę lub wałki, które koniecznie należy nałożyć u samej nasady włosów. W tym drugim przypadku ważne jest, aby pozwolić włosom naturalnie wyschnąć – w ten sposób będą uniesione już u nasady.
 • Zabieg zagęszczania włosów – osoby, które nie są w stanie cierpliwie walczyć o puszystą fryzurę, mogą skorzystać z zabiegu zagęszczania włosów z zastosowaniem aparatury emitującej ultradźwięki. Jest on bardzo delikatny, a efekt utrzymuje się nawet przez kilka miesięcy.
 • Mąka – może to zabawne, ale domowym sposobem na podniesienie i zwiększenie gęstości włosów w czasie stylizacji jest wykorzystanie mąki ziemniaczanej. Za jej nowoczesny odpowiednik można uznać dostępne w drogeriach pudry dodające objętości.
 • Suche szampony – również są polecanym rozwiązaniem przy rzadkich włosach, pomagają je szybko odświeżyć i dodać poszukiwanej objętości.

Najlepszy sposób zagęszczania włosów

Powyższa lista stanowi podstawową wskazówkę dla pań borykających się z dokuczliwym problemem rzadkich włosów. Na pytanie, jaki sposób na zyskanie większej objętości włosów będzie najlepszy, nie znajdziemy jednoznacznej odpowiedzi, gdyż może być ich wiele. Tak naprawdę każda z nas musi wybrać opcję najkorzystniejszą dla siebie i swojej fryzury. 

Artykuł powstał we współpracy z moment.pl – rezerwacja wizyt online

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Częste Wypadanie Włosów: jak jemu zapobiegać?
Ekspresowa Pielęgnacja Włosów: jak szybko odżywić włosy?
Zmiana Fryzury: jak wybrać nową fryzurę?
Trycholog: kiedy skorzystać z jego pomocy?
Farbowanie Henną: wady i zalety