Rodzaje mezoterapii

Rodzaje mezoterapii

W mezoterapii wykorzystywana jest metoda igłowa oraz bezigłowa. Sam zabieg pozwala na zatrzymanie procesów starzenia się skóry, gdyż działa bezpośrednio na głębokie warstwy skóry. Wykonując zabieg mezoterapii, stosuje się między innymi kwas hialuronowy oraz koktajle odżywcze, które skutecznie rewitalizują skórę.

Mezoterapia kwasem hialuronowym

Mezoterapia jest zabiegiem, który może być stosowany nie tylko na twarz. Równie dobrze sprawdzi się w przypadku dekoltu czy dłoni – wszystkich miejsc, które zdradzają oznaki starzenia się skóry. Dzięki zabiegowi można zredukować takie problemy, jak plamy starcze czy pierwsze zmarszczki.

Mezoterapia kwasem hialuronowym to zabieg, który nie tylko poprawia kondycję skóry, ale także widocznie odmładza. Naturalny kolagen jest pobudzany poprzez wprowadzenie do głębokich warstw skóry kwasu hialuronowego (np. w czasie zabiegu Restylane Skinboosters), dzięki czemu wspomaga regenerację skóry. Stymulacja komórek pozwala na zredukowanie niewielkich zmarszczek oraz przywrócenie jędrności skóry. Kwas hialuronowy wiąże wodę w komórkach, dzięki czemu wpływa na ich poziom nawilżenia. Nawilżona skóra staje się gładsza, bardziej napięta i elastyczniejsza. Niektóre zabiegi, np. Restylane Skinboosters, wykorzystują stabilizowany kwas hialuronowy, który pobudza proces produkcji naturalnego kolagenu. Jego skuteczność jest potwierdzona badaniami klinicznymi – poprawia strukturę skóry, która zyskuje sprężystość.

Mezoterapia za pomocą substancji odżywczych

Mezoterapia może wykorzystywać także mikronakłucia, np. w zabiegu za pomocą Dermapenu. To urządzenie, które pozwala na wprowadzenie substancji do głębokich warstw skóry za pomocą 12 pulsujących igieł. Linie kosmetyków, które są wykorzystywane w mezoterapii, wykorzystują kwasy nukleinowe, witaminy, koenzymy i minerały o wysokiej jakości. Można je stosować jako zabieg przeciwzmarszczkowy, redukujący przebarwienia, rozstępy, cellulit, a nawet przeciwdziałający wypadaniu włosów.
Aby dobrać odpowiedni rodzaj składników aktywnych i odpowiednią metodę mezoterapii, przed zabiegiem dokonuje się indywidualnych konsultacji ze specjalistą. Dzięki temu można skomponować unikalną mieszankę substancji, która zredukuje konkretny problem.

 
A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE