Dermapen – innowacyjny zabieg odmładzania twarzy

Dermapen – innowacyjny zabieg odmładzania twarzy

Wprowadzając w głąb skóry odpowiednie substancje czynne poprzez nakłuwanie jej w rytmie 1300 kontrolowanych ukłuć na sekundę, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, stymuluje fibroblasty poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego oraz poprawia gęstość i elastyczność skóry. Małe urządzenie – wielkie rezultaty dermatologiczne. 

Szybka regeneracja

Zabieg urządzeniem Dermapen trwa około pół godziny i jest nieporównanie bardziej efektywny niż tradycyjna mezoterapia. Sterylne igły, automatyczna kontrola głębokości iniekcji (od 0,5 do 2,5 mm) oraz mniejszy ból to trzy podstawowe elementy przesądzające o tym, że coraz więcej klientów gabinetów kosmetycznych oraz klinik medycyny estetycznej wybiera tę właśnie metodę.

Nie bez znaczenie pozostaje fakt, że skóra szybko się regeneruje, a powstałe podczas nakłuwania mikrourazy motywują skórę do zintensyfikowania czynności regeneracyjnych do tego stopnia, że efekty zabiegu mogą być widoczne czasem już po pierwszym zabiegu. Jeśli nie są, oznacza to, że nasza skóra potrzebuje dwóch-trzech zabiegów albo cyklu większej ilości nakłuć. Ostateczny efekt stabilizuje się w miesiąc po ostatnim zabiegu i utrzymuje w zależności od indywidualnych reakcji organizmu. Po pierwszym zabiegu kolejny powinien mieć miejsce za dwa tygodnie, potem warto ponawiać serię zabiegów (3-4) raz w miesiącu.

Wskazania i przeciwwskazania

Innowacyjny zabieg odmładzania twarzy równie doskonałe efekty przynosi w przypadku odmładzania dłoni czy wspomagająco w terapii wypadania włosów. Dermapen doskonale radzi sobie z drobnymi płytkimi zmarszczkami, rozstępami, bliznami potrądzikowymi i pooparzeniowymi oraz skórą zwiotczałą. To świetne rozwiązanie, kiedy cierpimy z powodu niejednolitego koloru i struktury skóry.

Tuż po zabiegu możemy odczuwać lekkie swędzenie i pieczenie, skóra będzie tkliwa i lekko bolesna, może też być zaczerwieniona i obrzęknięta, ale wszystkie objawy ustępują samoistnie po kilku dniach i nie wymagają żadnego specjalnego traktowania. Nie są one bardzo nasilone, gdyż do zabiegu skóra znieczulana jest kremem emla.

Trzeba pamiętać, że jak każdy inwazyjny zabieg kosmetyczny, także zabieg Dermapen ma określone przeciwwskazania. Należą do nich: 

  • choroba nowotworowa,
  • aktywna opryszczka,
  • aktywny trądzik,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • cukrzyca,
  • padaczka,
  • zażywanie niektórych leków (retinoidy, leki przeciwzakrzepowe, leki stosowane bezpośrednio na skórę),
  • stany zapalne skóry,
  • niektóre choroby autoimmunologiczne.

Efekty widoczne gołym okiem

Zastosowanie mezoterapii mikroigłowej przynosi trwałe efekty i pozwala się cieszyć skórą gładką, jędrną, wolną od zmarszczek i przebarwień. Jeśli kosmetyczka trafnie zaplanuje kolejne cykle nakłuć, regeneracja i odmłodzenie skóry będą naprawdę spektakularne. Jest to szczególnie ważne dla osób, które mają kłopoty z bliznami, zaburzeniami pigmentacji, cellulitem i rozstępami. Raz pobudzone zdolności autoodnowy skóry warto podtrzymywać planowo. Tylko wtedy efekty zabiegów Dermapen będą stale widoczne.

Igły stosowane w mezoterapii mikroigłowej wykonane są ze stali chirurgicznej. W jednorazowej głowicy mieści się 12 cienkich jak włos mikroigieł. Skóra jest nakłuwana z częstością do 90 Hz, na sekundę wytwarzane jest do 1000 mikronakłuć. Precyzja urządzenia Dermapen jest naprawdę ogromna, nic też dziwnego, że mezoterapia mikroigłowa wygrywa z tradycyjną.

Gdzie poddać się zabiegowi?

Jak w przypadku wszystkich zabiegów z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej, warto wybierać wyłącznie gabinety i kliniki o ugruntowanej renomie. Godnym polecenia miejscem jest https://www.beauty4ever.pl/ – klinika medycyny estetycznej, której specjaliści holistycznie przyglądają się każdemu pacjentowi i nie tylko pomagają podjąć decyzję co do ilości oraz częstotliwości zabiegów, ale także precyzyjnie informują o wskazaniach i przeciwwskazaniach oraz ewentualnych skutkach ubocznych czy dolegliwościach pozabiegowych.

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Poszukiwanie Pracy: kilka wskazówek
Soczewki Kontaktowe Czy Okulary: wszystkie wady i zalety
Wkładki Przeciwpotne: czy warto je kupić?
Woda Smakowa: zrób ją sam!
Bank Głosów: jak z niego korzystać?
Dieta Wall Street: zasady, zalety i wady