Przesyłka ze zdrowiem, czyli czym jest dieta pudełkowa i dlaczego warto się na nią zdecydować

Przesyłka ze zdrowiem, czyli czym jest dieta pudełkowa i dlaczego warto się na nią zdecydować

Catering dietetyczny przeznaczony jest dla tych, którzy chcą powiedzieć „stop” błędnemu kołu braku czasu, niezdrowego odżywiania i związanych z tym konsekwencji. Dieta pudełkowa to zindywidualizowany zestaw pięciu posiłków, dostarczanych codziennie albo w wybrane dni pod wskazany adres. Z pięciu, bo właśnie z tylu powinna się składać zdrowa dieta.

Kiedy i dlaczego warto się zdecydować na dietę pudełkową

Na catering dietetyczny decydują się nie tylko zapracowani smakosze, którym leży na sercu utrzymanie dobrej formy i urozmaicona, smaczna dieta. Wybierają go także osoby, które chcą radykalnie zmienić swoje nawyki żywieniowe – skończyć z podjadaniem albo zbyt jednostronną dietą.
Dieta pudełkowa jest dopasowana do indywidualnego dziennego zapotrzebowania energetycznego i uwzględnia wszelakie upodobania i ograniczenia. Pozwala też odzyskać dwie godziny, które codziennie należałoby poświęcić na samodzielne przygotowanie pięciu posiłków.

Jak znaleźć idealnego dostawcę

Przykładamy coraz więcej uwagi do zdrowego odżywiania i catering dietetyczny stał się elementem stylu życia. W wielu miastach pojawiają się restauracje specjalizujące się w komponowaniu diety pudełkowej, dlatego warto poszukać najlepszego adresu. W tym celu powstała już nawet pierwsza wyszukiwarka tego rodzaju usług: Cateromarket. Można tu znaleźć dostawców z każdego miasta, zapoznać się z ich ofertą i opiniami klientów, wybrać odpowiednią dla siebie dietę i zamówić zestaw posiłków na określoną ilość dni

Koszt wyżywienia z dietą pudełkową, czyli cena pod lupą

Koszty całodniowego wyżywienia z dietą pudełkową wahają się od 25 do 80 zł na dzień, przy czym średnia cena wynosi około 50 zł. Przy codziennych dostawach oznacza to wydatek rzędu 1500 zł/miesiąc. Na pierwszy rzut oka suma ta wydaje się pokaźna. Biorąc jednak pod uwagę koszt składników w handlu detalicznym, czas samodzielnego przygotowanie podobnych potraw oraz, że poza tym nie wydaje się ani złotówki więcej na żywność, cena ta w pełni się amortyzuje.
 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE